ADIYAMAN İTHAL ADAY ÇAKMA ADIYAMANLI İSTEMİYOR

1 Kasımda yapılacak seçim tekrarında Ak Parti aklını başına toparlar bu defa yanlış yapmaz ise, Adıyaman’ın kucaklayacağı adayları atar hadi seçin derse işte o zaman kazanır… Eskiye rekabet olsaydı demiş atalarımız bitpazarına nur yağardı, işte Ak Parti bu sözleri çok iyi algılamalı.

  1. dönemi kaldırdı güzel tabiî ki yasaklar hiç bir zaman iyi bir şey değil, tabiî ki hak eden eski yeni denilmemeli, ancak halkın iradesine kulak verilmeli bir kuruma tayin yapar gibi milletvekili adayı atanmamalı. Bir milletvekili olacak kişi önce halkın sevdiği, saygı duyduğu kişilerden olmalı o bölgeyi o ili kesinlikle iyi tanımalı, bilmeli, halkını çok yakinen tanımalı. Hep onlarla olmuş, onlarla iç içe olmuş, dert ortağı olan kişilerden atanmalı bence. Bakın sevgili dostlarım insanlar parasını kaybedince fakir olurlar, özgürlüğünü kaybedince esir olurlar, aşkını kaybedince şair olurlar, özünü kaybedince ise ülkesine memleketine karşı hain olurlar. Adıyaman’a hainlik etmeyin Adıyaman’ı seviyorsanız ille de Adıyamanlı deyin. Adıyaman’ı tanımayan, aday adaylığı öncesi Adıyaman için neler yapmış, geçmişi Adıyaman damı Adıyaman la hiç bir şekilde hiç bir alanda çalışması olmayan, ancak her seçim esnasında gelip ben adayım diyen çok kişi veya kişiler oluyor, bu Adıyaman halkı böyle kişileri Adıyaman milletvekili olarak görmek istemiyor.

Bu adayları belirleme esnasında mutlaka kimilerinin geçmişine dikkat etmek, halkın sesine kulak vermek gerek aksi takdirde çakma Adıyamanlı aday yani İthal aday tayin etmek Adıyaman’a yapılan en büyük kötülük olur.

İnşallah bu 7 Haziranda yapılacak milletvekilliğinde Adıyaman’ın öz evlatları, Adıyaman da yaşamış ömrünü Adıyaman için adamış Adıyaman sevdalıları yer alır da Adıyaman da özlediği hizmeti alır.

Yoksa İthal aday seçilse gününü gün eder ve süresi dolduğunda yine yaşadığı memlekete döner, bu geçmişte görüldü yaşandı. Hep böyle oldu inşallah Adalet ve Kalkınma Partimiz bu defa bu yanlışları görür ve Adıyamanlıların sesine kulak verir, sesini duyar, inşallah bu yanlışı Adıyaman için bir kez daha yapmazlar tüm Adıyaman halkının isteği bu yönde. Eğer ki bu defada bu seçimde de istenmeyen aday gösterilirse hizmete susamış Adıyaman halkına dayatma olur.

Değerli dostlarım bakın şayet bu dayatma olursa, İthal aday, çakma Adıyamanlı listeye konursa Adıyaman halkı yanlış yapanlara, halkın istediği adayları Adıyaman’a göndermeyenlere bu Adıyaman sevdalıları büyük ders verir. Bu da Adıyaman’ın bir on yıl kaybı demek olur. İnşallah bu 25. dönem Adıyaman sevdalılarına yer verir, tüm Adıyaman halkının beklentisi bu yöndedir. Adıyaman sevdalıları sizlere sesleniyorum bu sese kulak verin, Adıyaman ithal aday istemiyor… Lütfen cumhurun batınının başını karıştırmayın eğer ki bu defada Adıyaman’a İthal dayatması yapılsın, Adıyaman’da dengeler değişir.

Geçen bir önceki seçimde dayatma yapıldı bakın dengeler alt üst oldu, bu sözümü alın yazın bir kenara gelin Adıyaman’a yazık etmeyin, Adıyaman hizmet bekleyen hizmete susamış bir şehir bu şehre yazık etmeyin. Adıyaman’ın öz evlatları var, Adıyaman sevdalıları var, eğer ki Adıyaman kalkınsın Adıyaman’a bir çivi beş çivi çakılsın Adıyaman bir yaşam kenti olsun diyorsanız bu vebalin altına girmeyin.

İthal aday bu memlekete bir şey vermez.

Ülkede Sincik ilçemizin nasıl adından söz ediliyorsa hala işte önümüzdeki seçimde de Adıyaman adından söz ettirilmesinin yolu Öz Adıyamanlı, Adıyaman sevdalısı, Adıyaman’ın evladı olmalı bakın bu seçim de öyle çantada keklik misali çok kolay görünmüyor eğer ki bu sese kulak verilmesin Türkiye’ye yazık olur, Adıyaman’a yazık olur. Benden söylemesi

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir