Adıyaman KYK’dan Halep İçin Kermes

Kredi Yurtlar Kurumu Adıyaman Yurt Müdürlüğü tarafından Halep için düzenlenen kermese öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Düzenlenen kermeste pasta, börek, kurabiye, çiğköfte, tatlılar ve çeşitli yiyeceklerin satışıyla kermesten elde edilen gelirler Halep’e yardım olarak aktarıldı.

Öğrencilerde öğle arasında yemekhanede yemek yerine Kredi Yurtlar Kurumunun girişinde düzenlenen kermesten alışveriş yaparak Halep’e yardımda bulundu.

Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu Yurt Müdürü Vesile Yılmaz Kıraç; “düzenlemiş olduğumuz bu kermes şuan iç savaşın yaşandığı ve sivillerin hayatlarını kaybettiği şehir olan Halep’teki yaşam mücadelesi veren sivillere yönelik bir etkinlik, öncelikle emeği geçenlerden Allah razı olsun. Kendilerine çok teşekkür ederim. Daha sonra bize bu imkanları sunan İl Müdürümüz Sami Köroğlu’na ve ilgi gösteren öğrencilerimize teşekkür eder hayırlarının kabul olmasını cenabı Allah’tan niyaz ederim”dedi.

Kermese katılım sağlayan öğrenciler teşekkür eden Kıraç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“çok güzel düşünülerek yapılmış bir etkinlik zaten elimizden gelenin fazlasını yapmak istiyoruz ve sağ olsun yurt yöneticilerimiz sağlıyor. Onların yanında olamasak da empati kuruyoruz,  bizim başımıza bu olaylar gelmemiş olabilir ama “Halep bizimledir” sloganı gibi bizdenler yani hem Müslümanlar, Müslüman olmasalar bile insanlar yani o yüzden sahiplenmemiz gerekiyor yapabileceğimiz bütün şeyleri yapmamız gerekiyor”

HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir