Adıyaman KYK’dan Şehit Ailesine Ziyaret

Adıyaman Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Sami Köroğlu, Muhasebe ve Personel Şube Müdürü Metin Tuncer ve Adıyaman Yurt Müdürü Vesile Yılmaz Kiraç, yurt personeli ve öğrencilerle birlikte Şehit Uzm. Çvş. Halil Tuğ’un ailesine ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette yurt personeli ve öğrenciler şehidin ruhuna Fatiha okudular.

Şehidin 10 yaşındaki kızının derslerine yardımcı olabileceklerini, ne zaman ihtiyaç duyarsa ihtiyaç duyduğu dersle ilgili yurtta kalan gençlerin destek olabileceğini ifade ettiler.

İl Müdürü Sami Köroğlu, “Yurtta barınan gençlerin vatan, millet ve bayrak sevgilerini artırmak; sosyal sorumluluk bilinci kazandırmak, millete ve değerlerine duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla şehit ailelerine yönelik ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti.”

Kredi ve Yurtlar Kurumunun son dönemlerdeki faaliyetleri bu yurtlarda barınan gençlerin milli ve manevi duygularını ön plana çıkartan sosyal sorumluluk projelerinde artışlara vesile olmuştur. KYK yurtlarında barınan gençlerin terör olaylarıyla mücadelede şehit olan Mehmetçiklerin yetim kalan çocuklarına, gözü yaşlı anne ve eşlerine manevi destek sağlayabilmek ve ailelerin acılarını paylaşabilmek amacıyla taziye ziyaretinde be bu duyarlılığın göstergelerindendir” dedi.

Gerçekleştirilen ziyaretle ilgili bilgi veren İl Müdürü Sami Köroğlu, “Ziyaretlerimiz şehitlerimize vefa borcumuzu ödemek ve ailelerine manevi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu göstererek, bir nebzede olsa acılarına ortak olduğumuzu dile getirmektir. Ziyaretlerimiz periyodik olarak Adıyaman genelindeki şehit ailelerinin ziyaretleri ile devam edecektir.”ifadelerini kullandı.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir