ADIYAMAN MERKEZLİ 15 İLDE ORGANİZE KAÇAKÇILIK OPERASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ADIYAMAN MERKEZ VE ŞANLIURFA’DA GÖZALTINA ALINAN 18 KİŞİDEN 13’Ü, EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİNİN ARDINDAN ADLİYEYE SEVK EDİLDİ. (AHMET ARSLANTAŞ/ADIYAMAN-İHA)

Adıyaman Merkezli 15 İlde Organize Kaçakçılık Operasyonu

 

Yapılan operasyonda çoğu cep telefonu bin 500’ün üzerinde kaçak elektronik eşya ele geçirildi.

Adıyaman merkezli 15 ilde gerçekleştirilen ve 31 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, bin 500’ün üzerinde elektronik eşya ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, organize kaçakçılık şebekesini çökertti. Sınır illerinden yurt içine getirilen çoğu cep telefonu ve bilgisayarı yurt içinde birçok ilde dağıtan ve satışını yapan şebeke çökertildi.

Adıyaman merkez başta olmak üzere Şanlıurfa, Gaziantep, İzmir, Manisa, Ordu, Kayseri, Tokat, Konya gibi illerinde içerisinde bulunduğu 15 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Adıyaman ve Şanlıurfa’dan 18 kişi, diğer illerden 13 kişinin göz altına alındığı operasyonda, şahısların ev ve iş yerlerinde aramalar yapıldı. Yapılan aramada bin 500 civarında kaçak cep telefonu ve tablet bilgisayar ele geçirildi.

Operasyonda ayrıca Şanlıurfa CHP Milletvekili aday adayı M.Ö. adlı şahsın da gözaltına alındığı öğrenilirken, daha önce Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bir okula Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ve çalınan 100 adet tablet bilgisayar da ele geçirildi.

Adıyaman merkez ve Şanlıurfa’da gözaltına alınan 18 kişiden 13’ü emniyette ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildiler.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir