Adıyaman MHP, Refaramdumda “Evet” Rengini Gösterdi

Adıyaman Milliyetçi Hareket Partisi Referandumda “evet” diyerek rengini belli etti.

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a gelen MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Selim Çakır ve MHP Çelikhan İlçe Başkanı Mehmet Çitil ile beraber Adıyaman MHP il Başkanı Hüseyin Özgün’ü ziyaret ettiler.

Nisan ayında yapılması düşünülen Cumhurbaşkanı seçimi için referandumda “evet” oyu kullanılacağını belirten MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, açıklamada bulundu.

Özgün, “Malumunuz Türkiye’de ünümüzdeki nisan ayın başlarında bir referandum seçimi gerçekleştirecektir. Yeni Anayasada kanunlarına milletimiz evet ya da hayırla cevap verecektir. MHP olarak bu refarandumda Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin belirttiği gibi bizimde Adıyaman’da MHP olarak oyumuz “evet” olacaktır. Çünkü Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı vardır. Ancak buradaki olay bu anayasa referandum da çıkan sonuç 2019 yılındaki Cumhurbaşkanı seçimini kazanan Cumhurbaşkanı tarafından icraata geçecektir. Burada sanki mevcut Cumhurbaşkanı seçimi gibi algı yaratmak istiyorlar, kesinlikle doğru değildir. Bu kanun 2019 yılında icraata geçecektir. Biz MHP olarak ülkemizin bölünmemesine, Türkiye gerçeklerinin göz önüne alarak “evet” diyeceğiz. MHP’liyim diyen ve ülkücüyüm diyen bütün kardeşlerimizin “evet” demesini bekliyoruz.  Ancak şunu da söylemek gerekiyor ki “evet” diyende “hayır” diyende ülkücü camia da bizim kardeşimizdir. Hiç kimseyi bu konuda kırmak, hakaret etmek çok gereksiz bir şeydir. Bekliyoruz ve istiyoruz ki kardeşlerimiz bir yol ayırımına gelmemelerini, el ele hep birlikte ülkücü camiası ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak nisan ayında yapılacak referandum da “evet” diyeceğiz. Çünkü Genel Başkanımız ne demişse o olmuştur. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli “evet” dediğine göre Türkiyenin referandumda bir “evet”e ihtiyacı vardır. Bunun için MHP olarak oyumuz “evet” olacaktır”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir