Adıyaman Müftüsü M. Ali Öztürkçü “Kabe’deki İnşaat kazasını Değerlendirdi “İnşaat Olan Alanın Mutlaka İnsanların Girişine Kapatılası Gerekir”

 

Adıyaman İl Müftüsü M. Ali Öztürkçü yaşananların üzücü olduğunu ama önlem olmamasını da eleştirdi.

Mekke’de yaşanan vinç kazası hakkında açıklama yapan Adıyaman İl Müftüsü Öztürkçü, inşaat alanında önlem alınmadığını söyledi.

Müftü Öztürkçü, vinç kazasının ardından kendilerine ulaşan bilgilerde Adıyaman’dan yaralı ya da şehit olmadığını belirterek, hac ibadetinin önlemlerin alınarak yapılması gerektiğini vurguladı.

Yaşanan kazanın çok üzücü olduğunu ifade eden Müftü Öztürkçü, “Milyonlarca hacının ibadet ettiği alanda o inşaat alanı kapatılmalıdır. Tabi onlar da güvenli diye böyle bir önlem almamışlar ama inşallah bundan sonra bunun önlemini alırlar. İnşaat olan alanın mutlaka insanların girişine kapatılası gerektiğini arzu ediyoruz. Çok üzüldük tabi yaşananlara, dünyanın her bölgesinden yüz binlerce insan orada ibadet ediyor. Risk oluşturan o vinçlerin hacılarımızın olmadığı bölgelerde çalışması gerekiyor. Bu aklın da, bilimin de gereğidir. İnşallah bundan sonra daha dikkat edilerek böyle üzücü olaylar yaşanmaz” dedi.

Öztürkçü, Kabe’de meydana gelen kaza ile ilgili ölen hacı adaylarına Allah’tan rahmet yakınlarına da baş sağlığı diledi. İl Müftüsü Öztürkçü, bu yıl haccın hemen başında meydana gelen kazanın tüm Müslüman aleminde üzüntüye neden olduğunu dile getirdi.

Ölen 107 hacı adayının henüz hac görevini tamamlayamadığını dile getiren Öztürkçü,” Allah’ım inşallah Mescid-i Haram’da Allah’ın evinde ibadet ederken bir kaza sonucu yaşamını yitiren Müslüman kardeşlerimizi inşallah hac görevini tamamlayanların sevabı ile kabul eder” dedi.

Kazanın bir daha yaşanmamasını dileyen Öztürkçü, “Rabbim inşallah Şuan Mekke’de Hac görevini yapmak için bekleyen tüm Hacı adaylarımızı, görevlerini layıkıyla tamamlayıp sağ salim yurdumuza dönmeyi nasip eder” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir