Adıyaman Müftüsü Öztükçü: “Ramazan Gözümüzün Nurudur”

Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Çarşamba günü teravih namazı ile başlayacak olan Ramazan Ayı’nın bol bol ibadetin yanında hayırlı hizmetlere de sebep olacağını söyledi.

Öztürkçü, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl ki Ramazan ayı sloganının “Zaman iyilik zamanı; bu Ramazan, her zaman” olduğunu belirterek, paylaşmanın önemine vurgu yaptı.

Öztürkçü, “Allah nasip ederse bu yıl Ramazan ayını bol bol ibadet, hayır ve hasenatla geçirmeye Müslümanlar olarak gayret edeceğiz. Bilindiği üzere her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tespit ettiği bir slogan var. O slogan çerçevesinde halkımız aydınlatılmakta, hayır ve hizmet yapmaya sevk edilmektedir. Bu yılki sloganımızın ‘Zaman iyilik zamanı, bu Ramazan her zaman’ dır.

Ramazan’ı şerif, Müslümanların rahmet, merhamet, hayır yapma duygularının ön plana çıktığı çok mübarek aydır. Bu ayda yapılan ibadetlerin faziletleri, üstünlükleri diğer ayların kinden daha fazladır. Biz şahsi ibadetlerimizi yaparak sevap kazanırken bunun yanında, memleketimizde, vatanımızda yiyemeyen, içemeyen, giyinemeyen fakirlik içerisinde olan, bilhassa Suriye’den gelen muhacirlere yardımcı olunması gerekiyor. Biz elimizdeki nimetleri olmayanlarla Allah rızası için paylaşmak durumundayız.

Toplumsal huzurumuzun, birlikteliğimiz için Allah’ın rızası yolunda insanlarında rızasını alarak bir Ramazan geçirmeye gayret edeceğiz. Çünkü Allah’ın rızası bir yerde insanların insandan razı olmasına bağlıdır. Eğer insanlar razı olunca Allah’ta razı olur. İnsanlar razı olunca huzurlu, kardeşlik içerisinde yaşayan toplum meydana gelir. Ramazan’da mukabele, vaaz, Kur’an-ı Kerim ziyafetleri, Sakal-ı Şerifi ziyaretleri, konferanslar, paneller, iftar yemekleri de tertip edeceğiz” dedi

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Kadın muhtar adayları Genel Başkan Yardımcısı Taş ile bir araya geldi 

Adıyaman’da, kadın muhtar adayları, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş ile bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir