Adıyaman Panayır Alanına Döndü

Her yıl olduğu Ramazan arifesinde görmeye alıştığımız yoğunluk ve insan seli bu yıl da objektiflerimize yansıdı.

Bayram öncesi Adıyaman belediyesi tarafından izin verilen alanlara tezgahlarını kuran Adıyaman esnafı ve seyyar satıcılar işlerden oldukça memnun görünürken, sıcak hava ve korsan esnaflar esnafımızın canını sıkıyor.

Özellikle Şanlıurfa ve Gaziantep illerinden ilimize gelerek Bayram öncesi iş yapmaya çalışan seyyar satıcılar ve işportacılar esnafımızın işlerine sekte vurduğu bildirildi.

Küçük ev eşyası, elektronik malzeme, naylon ve özellikle de kıyafet satan esnafımız komşu illerden gelen seyyar satıcılarla ilgili tepkilerini dile getirerek bu insanların bu dönemde şehre girmesini engellemek gerektiğini bildirdiler. Bu konuda yetkililerden yardım bekleyen Adıyaman esnafı, kendilerinden önce davranarak şehri köşe bucak bayram öncesinde kapan yabancı esnafın piyasada kaldıkları sürece Adıyaman esnafına zarar vereceğini belirterek “ Özellikle Şanlıurfa, Gaziantep ve bunun yanında Diyarbakır ve Mardin illerinden ilimize alışveriş yapmaya gelen seyyar satıcılar var. Bu insanlar Adıyaman esnafının işlerine sekte vuruyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da şehrin belli başlı noktalarını kapmış durumdalar” dediler.

Ortalığın panayır alanına döndüğü Adıyaman’da birçok esnaf aylar sonra gelen bereketli satışların tadını çıkartırken, Ramazan Bayramı öncesi özellikle giyimciler ve pastanelerin büyük yoğunluk yaşadıkları gözlerden kaçmadı.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir