ADIYAMAN ŞEHİDİNE AĞLIYOR! Besnili Uzman Çavuş Dost’un Baba Evinde Yas  

 

Diyarbakır’ın Sur İlçesinde, PKK’lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş 29 yaşındaki Selçuk Dost’un şehadet haberi Besni ilçesindeki ailesini yasa boğdu.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’nın kazdığı hendek ve barikatların kaldırılması için devam eden operasyonlar sırasında çıkan çatışmada ağır yaralanan Uzman Çavuş Selçuk Dost, tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı Beldesi’nde 2’si kız 8 kardeşten 3’üncüsü olan Uzman Çavuş Selçuk Dost’un şehit olduğu haberi babası Mehmet ve annesi Asiye Dost’a; Tut Kaymakamı Mehmet Aksu, İlçe Garnizon Komutanı Ali Tekin, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Baş ve İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan tarafından verildi.

Bir Kürt Evladı Daha Şehit Düştü

Çocuklarının ölüm haberini alan anne ve babası ile yakınları gözyaşı döktü, Suvarlı Beldesinde Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yükseldi.

Türk Bayrağı asılan evde şehidin nenesi Şerife Dost, Kürtçe ağıt yakarak, “Senin yerine ben öleydim, kurban olaydım” diyerek feyadını yükseltmesi yürekleri yaktı.

Daha Önce Tekne Turu İle Para Kazanıyormuş

PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Selçuk Dost’un 2012 yılında uzman çavuş olduğu, daha önce ise Bodrum’da tekne turları düzenleyerek turizm sektöründe ağabeyiyle birlikte çalıştığı öğrenildi.

Şehit uzman çavuş Dost’un yarın ilçede düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacağı bildirildi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir