Adıyaman Şehir Hastanesine Kavuşuyor

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesiyle birlikte şehir hastanesi hüviyetine kavuşacak.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Öz, sağlıkta çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Öz, 400 yataklı hastanenin yanına yapılacak olan 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesinin tamamlanmasıyla birlikte Adıyaman’ın büyük bir kampüse kavuşacağını aktardı.

900 YATAĞA ÇIKACAK

Öz, eğitim araştırma hastanesinin fiili olarak 550 yatağa sahip bir hastane olarak hizmet ettiğini belirterek “ Adı ilk kurulduğunda 400 yataklı olarak geçmesine rağmen 550 yatakla hizmet ediyor. Ayrıca kadın doğum ve çocuk hastanesi ek hizmet binamızla şuan için fiili olarak 225 yatakla halkımıza hizmet ediyor. 400 yataklı olarak bilinen eğitim ve araştırma hastanesinin hemen yanına 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi yapılacak. Bu iki hastane birbiri ile fiziksel olarak irtibatlı olan büyük bir kampüs içerisinde inşa edilmiş olacak. Bu inşaat neticesinde fiili olarak değilse de fiziksel olarak bir şehir hastanesi hüviyetinde olacak bir kampüs oluşacak. Adıyaman halkı en üst seviyede bu sağlık hizmetini bu kampüste almış olacak. 300 yataklı olarak yapacağımız hastane ile ilgili birlikte hazır ki yeni hastanemizin yatak sayısı toplamı 900 yatağa çıkacak. Büyük bir hastane kompleksle karşı karşıya kalacağız.”ifadelerini kullandı.

İLKLERE İMZA ATILACAK

Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 900 yatağa çıkmasıyla birlikte Adıyaman’da birçok birimin ilk kez açılacağına dikkat çeken Dr. Öz, “Hastanenin tamamlanmasıyla birlikte ilklere imza atağız. Kadın doğum ve çocuk hastalıkları bitişik olacak. Türkiye’de eşine az rastlanır binaya kavuşacağız. Bunlardan biri onkoloji merkezinin açılması olacak. Riskli gebelik merkezi bulunacak. 50 yataklı olarak açacağız. Tüp bebek merkezi açılacak. Halkımızın dışarıya gittiğini biliyoruz. Yeni hastanemizle birlikte dışarıya sevklerin de önüne geçeceğiz. Tüp bebek merkezi de açılmış olacak. İlk kez erişkin hastaların yoğun bakım servisi hizmet verecek.

Öz,  hastanenin yatırım programına alındığını belirterek, proje aşamasında olan hastanenin bu yıl içerisinde başlayacaklarını kaydetti.

OTOPARK

Mevcut hastanenin yerinde bin kişilik otopark bulunduğunu kaydeden Öz, yeni hastane için de çok katlı otopark teklifinde bulunduklarını açıkladı.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir