Adıyaman Sivil Toplum Platformu: “Sorumluluk ve İnisiyatif Almaktan Asla Geri Durmayacağız”

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Temmuz ayı olağan yürütme kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Kurulduğu günden bu yana iki yıla ait faaliyet değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda 2017-2018 yılı için de fikir alışverişinde bulunuldu. Platform adına konuşan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, platform olarak iki yılda ciddi ve başarılı projelere imza attıklarını belirterek “platformu oluşturan Adıyaman’da etkili ve şehre dair emek veren, sorunlara çözüm üreten, mücadele eden Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetim Kurullarına ve fedakâr üyelerine, gerçekleştirilen faaliyetlere etkin katılım sağlayan, destek veren ve faaliyetlerin amacına ulaşmasında büyük pay sahibi olan Adıyaman halkına, resmi/özel tüm kurum ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Platform olarak sadece yerel ve ulusal sorunlarla değil uluslararası sorun ve gelişmelere de dikkat çektiklerini ve Adıyaman’da bir hassasiyet oluşturduklarını dile getiren Ali Deniz, Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun bundan sonraki dönemlerde de ilimizin kalkınmasına katkı sağlayacak, yaşanan gelişmelere hassasiyetini dile getirecek çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak bu süre zarfında 7 adet basın açıklaması, 4 adet seminer ve konferans, Adıyaman’dan Güneydoğu’ya Kardeşlik Kervanı ve Halep’e Yol Aç başlıkları altında iki geniş katılımlı yardım kampanyasını gerçekleştirdiklerini dile getiren Ali Deniz, “Adıyaman’dan Güneydoğu’ya Kardeşlik Kervanı kapsamında 2500 koliden oluşan 3 tır yardım malzemesi Diyarbakır ve Şırnak’taki terör mağduru vatandaşlarımıza bizzat ulaştırılmıştır. Adıyaman Halep’e Yol Açın Yardım kampanyasıyla ensar olma bilinciyle hassasiyet oluşturulmuş, en küçüğümüzden en büyüğümüze kadar toplumsal infak duygusu geliştirilmiş ve kampanya kapsamında toplanmış olan 750 bin Türk Lirası ile 27 tırdan oluşan gıda malzemesi Halep’teki kardeşlerimize bütün toplum kesimlerinin katılımıyla gerçekleştirilen törenle ulaştırılmıştır” dedi.

Ali Deniz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak; STK`lar arası dayanışmayı sağlamak, işbirliğini ve iletişimi arttırmak, gündeme aldığı konular hakkında ilgili resmi veya sivil kuruluş yetkilileri ile görüşmek, problemlerin çözümü için rapor, araştırma ve bildiriler sunarak kamuoyu oluşmasını sağlamak, yerel, ulusal ve uluslararası boyutta gündem oluşturulan konularda görüş ve kanaat bildirmek gibi faaliyetlerimiz kapsamında; aylık olağan Temmuz ayı toplantımızı yaptık. Halep’teki mazlum kardeşlerimize manevi desteğimizi iletmek için Yenipınar Camiinde Sabah namazını müteakip dua programı organize edilmiştir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, kalkınmasına karşı tüm terör olayları platform olarak her fırsatta kınanmış ve lanetlenmiş, kitlesel basın açıklamaları yapılmıştır.

15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi karşısında tek yürek tek bilek olarak hareket edilmiş ve demokrasi nöbetlerine etkin katılım sağlanmış, kitlesel basın açıklamaları yapılmıştır. Demokrasi nöbetinde bulunan kardeşlerimize ayrıca ikramlarda bulunulmuştur. Demokrasi nöbetinin tutulduğu meydan afiş ve pankartlarla zenginleştirerek darbe karşısındaki duruşun devamlılığı ve kararlığı sağlanmıştır.

Anayasa değişikliği referandumunda Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceğe kavuşacağı ve toplum ihtiyaçlarını karşılamayan, adalet duygusunu zedeleyen darbe anayasasının değişimi için taraf olunarak 163 Sivil Toplum Kuruluşu birlikteliğiyle “Evet Platformu” oluşturulmuş ve bu bağlamda bir dizi faaliyet gerçekleştirilmiştir.

İlimizin yerel sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri kapsamında platform toplantılarına Adıyaman Belediye Başkanımız, Sağlık Müdürümüz, Milli Eğitim Müdürlüğü dahil olmak üzere bir çok kurum ve kuruluşun yönetici ve temsilcileri davet edilerek talepler iletilmiştir.

Özelde ilimizin genelde ülkemizin ve tüm Müslüman coğrafyanın kalkınması, huzur ve refahı için, terörden azad edilmiş bir coğrafya için Adıyaman Sivil Toplum Platformu olarak sorumluluk ve inisiyatif almaktan asla geri durmayacak, kişisel ve menfi hedefler uğruna bizi kardeşlik duygularımızı zedeleyen ve bu bilinçten uzaklaştıran, asıl ve önemli gayemizden uzaklaştıran, her ne sebeple olursa olsun fitne ve fesada yol açabilecek her türlü eylem ve oluşumun karşısında dimdik duracağız. Bu toplantı vesilesiyle Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformunu kurduğumuz günden bu yana faaliyetlerimize varlıkları ve destekleri ile katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyorum.”

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir