“Adıyaman Spor Konusunda Çok Büyük Gelişmeler Kaydetmiş”

18-24 Ağustos tarihleri arasında Adıyaman’da düzenlenecek olan Türkiye Kick Boks Şampiyonası için Adıyaman’a gelen Federasyon Başkanı Salih Kayıcı ve beraberindeki heyet Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı’cı makamında ziyaret etti.

Adıyaman’da ilk kez Türkiye Büyükler ve Gençler Bay-Bayan Full Contact Kick Light ile Point Fighting şampiyonası düzenlendiğini ve 81 ilden  2 bin sporcunun katıldığını belirten Federasyon Başkanı Salih Kayıcı, Adıyamanlıların spor olan ilgisinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kick Boks sporunun Adıyaman’da yeni gelişen bir spor olmasına rağmen çok başarılı sporcuların yetiştiğini belirten Kayıcı;”Büyük bir organizasyona ev sahipliği yapan Adıyaman gerçekten spor konusunda çok büyük gelişmeler kaydetmiş. Bütün branşlarda Türkiye ve Avrupa şampiyonlarının yetiştiği bu kentte lisanslı sporcu sayısı da oldukça fazla. Biz Kick Boks Federasyonu olarak Adıyamanlı sporcuların her zaman yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Büyükler ve Gençler Bay – Bayan Full Contact Kick Light ile Point Fighting şampiyonasının Adıyaman’da düzenlenemesinden duyduğu mutluluğu ifade eden İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı:”10 Yıl içersinde Adıyaman’da lisanslı sporcu sayısında ciddi bir artış var. Bu başarının arkasında ilimizdeki artan spor tesisleri ve yatırımların yanı sıra Adıyamanlı gençlerin spora olan ilgisi büyük. Bizler gençlerimizin daha iyi fiziki şartlarda ve tüm branşlarda spor yapabilmeleri için gayretle çalışıyoruz” dedi.

Gençli Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı Salih Kayıcı’ya Nemrut Heykellerinden takdim etti.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Madalyalara Doymayan Küçük Sporcunun Hedefi Şampiyonluk

Adıyamanlı 7.sınıf öğrencisi İlayda Bengisu Güler, eskrim spor dalında yapılacak yarışmalarda şampiyonluğu hedefliyor. Adıyaman’ın Gölbaşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir