Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat: “Hükümet Yetkilileri de “Şuanda Ne Yapılabilinir” Diyor”  

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bölgede bulunan sivil toplum örgütleriyle Ankara’da yapılan toplantıda hergün gelen şehit haberi ve bölgede yaşanan olayların değerlendirmek üzere bir araya gelindiğini belirten Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat ülke gündemini değerlendirdi.

Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki operasyonda, PKK’lılar tarafından yapılan saldırıda şehit olan Adıyamanlı Uzman Çavuş Recep Aslan’ın acı haberinden ötürü derinden üzüntü içerisinde olduklarını belirtti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bölgede bulunan sivil toplum örgütleriyle Ankara’da yapılan toplantıda hergün gelen şehit haberi ve bölgede yaşanan olayların değerlendirmek üzere bir araya gelindiğini belirten Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, şehit olan Adıyamanlı Uzman Çavuş Recep Aslan’ın acı haberiyle üzüntülü olduklarını vurguladı.

“Toplum olarak televizyon kanallarındaki haberleri izlediğimiz vakit şehit haberlerini görünce derinden üzülüyoruz. Bu haberleri izleyen bütün toplumun psikolojisi bozulmuş durumda” diyen Fırat, şunları kaydetti:

“Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, bölgemizde yer alan sivil toplum örgütleriyle birlikte bir toplantı yaptı. Bu toplantıya Adıyaman Ticaret Borsası adına bende katıldım. Bu toplantı saatlerce sürerken, hükümet yetkilileri de “şuanda ne yapılabilinir” diyerek bizlerle bilgi alış verişinde bulundular. Ayrıca hükümet yetkilileri toplantı da, “Bu işi nasıl çözeriz” şeklinde fikir alış verişinde bulduktan sonra bu konuda düşüncelerimizi aldılar. Gerçekten de bu yaşanan acılar herkese acı veriyor. Toplantıda bu çatışmaların çok sıcak sürdüğü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, Cizre ve Şırnak gibi yerlerde çatışmalar devam ettiği vakit farklı yerlere de sıçrayacağı ifade edildi. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu açıklamalarıyla bizleri duygulandırdı. Bu işin barışın dışında bir çözümünün olmayacağını düşündüğüm gibi geçmişte de bu tür olayları çok gördük. Çözüm noktasında hükümet yetkilileri ancak gereğini yapar. Ayrıca hükümet yetkilileri Cuma günü bu süreçle ilgili bir projelerini kamuoyuna duyuracaklar. Olayların gittikçe artması bizleri endişelendiriyor. Bölgede yaşayan insanların zaten mağdur oldukları bir gerçeği ortadadır. 1990’lı yıllarda köyler boşaltılırken, bölge halkı metropol şehirlere gitmişlerdi. Bu insanlarımız yüzyıllardır birlikte olmuşlar. Paylaşılmayacak bir şey yoktur. Bu konuda kime ne düşüyorsa hep beraber gereken yapılmalıdır. Bu konuda bütün insanların üzerine düşeni yapmaları insani ve vicdani bir olaydır. Artık bu soruna bir çözüm bulunmalı. Bugün bir hemşerimiz şehit oldu. Adıyaman doğumlu uzman çavuş Recep Aslan kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyorum. Ülkemizin ve ilimizin başı sağ olsun”

Haber: İ.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir