Adıyaman Ülkü Ocakları Basın Sözcüsü Nazif Çelik: “Hergün Şehit Haberleri Geliyor”

 

Adıyaman Ülkü Ocakları Basın Sözcüsü Nazif Çelik, hergün şehit haberlerinin geldiğini belirterek, bu durumun vatandaşların moralini bozduğuna dikkat çekti.

Çetin, yaptığı açıklamada, terörle askeri yöntemlerin dışında siyasi mücadele verilmediğini akıllarda soru işareti bıraktığını ifade etti.

PKK’nın gündüz saatlerinde çarşı merkezlerinde polis ve askeri şehit edebilme cesareti ve ortamı verenlerin yakalarına ahirette şehitlerin elinin yapışacağını vurgulayan Çetin, şunları kaydetti:

“Oslo’da, Dolmabahçe’de İmralı’da PKK ile işbirliği yapanlar. Bugün başımıza milliyetçi kesildi, bayrakçı kesildi ama vatandaşlarımız bunu kabul etmediğini şehitlerimizin cenaze törenlerinde gösterdikleri tepki ile göstermişlerdir. Terörle anlaşıp bu kadar taviz veren teröristler, devletin emniyet müdürünü, polisini, subayını tokatlarken ses çıkarmayanlar, PKK’nın siyasi uzantısı HDP milletvekillerinin operasyon bölgelerinde canlı kalkan olduğu T.C Devletinin meclisinde Türkiye Cumhuriyetine saldırıp özerklik ilan ederken, PKK yandaşları otobüs, banka, ev ve işyeri yakarken buna tepki gösterip, Türk bayrağı açanları tutuklayıp içeri atanlar, bugün terörle mücadeleden söz etmeye hakları yoktur”

Ülkücü Harekete Laf Edemezler

Ülkücü harekete kimsenin laf edemeyeceğini belirten Çetin, şzyle konuştu:

“Abdullah Öcalan ve PKK’lılar tarafından verilen polis ve asker listelerindeki geçmişi terörle mücadelede geçmiş Asker ve polislerimizi içeri atanlar ülkücü camiaya tek laf bile edemezler. Biz ‘’Sayın Öcalan’’ denmesini Öcalan ve PKK flaması taşınmasını kanun çıkararak serbest bırakanlar, ülkücü harekete laf edemezler.Hükümet iyi niyetle masaya oturmuş olabilir ama hükümet erkanından hiçbirisinin gözü HDP ‘deki “Eşbaşkanlık” sistemini görmediler mi? HDP’de neden böyle bir uygulama olduğunu sorgulasalardı, böyle bir hataya düşmezlerdi. Neden mi ? Çünkü HDP’deki bir kısım güvercinler grubu da diyebileceğimiz eşbaşkan ve taraftarı “Bu çatışma bitsin, kardeşçe yaşayalım, bizler kullanıldık” diyor ama öbür taraftan Figen Yüksekdağ gibi Sebahat Tuncel gibi Gülten Kışanak gibi şahinler kanadında yer alan ve aynı zamanda İsrail ve Avrupa adına orda olan bu grup ‘’Türkiye cumhuriyeti devleti kendilerine özerklik verilmeyene kadar çözüm süreci filan olmayacaktır.’’ diyor işte mesele budur. Dolmabahçe mutabakatının yıkılması, bu nedenledir çatışmaların başlaması, devletimizi özerkliğe zorlamaktan başka bir şey değildir”

Özerklikliğe Halkımız İzin Vermeyecektir

Özerkliğe milletin izin vermeyeceğinin altını çizen Çetin, “İnançlı halkımız buna izin vermeyecektir. Devletimiz üç beş çapulcuyla baş edecek güçtedir, halkımız polisimizle, askerimizle, korcularımızla beraberdir. Yüce Allah ezanımızı bayrağımızı halkımızı korusun” diye konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir