Adıyaman Ülkü Ocakları, Fırat Çakıroğlu’nu Unutmadı  

 

Adıyaman Ülkü Ocakları Üniversitesi Teşkilatı tarafından Ege Üniversitesi’nde okuyorken şehit edilen Ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu için anma programı düzenlendi.

Belediye Konferan salonunda düzenlenen etkinlik, Saygı duruşıu ve İstiklal Marşı’nın  okunması ile başladı.

Daha sonra anma programının açılış konuşmasını yapan Adıyaman Ülkü Ocakları Başkanı Ali Önat, “Cennet mekan başbuğumuz Alparslan Türkeş’in başlattığı kutlu mücadelemiz bugünlere kolay gelmemiştir. Fedakarlıklarla mücadele azmiyle başlamış acı ve çilelerle yoğrulmuştur. ” dedi.

Ülkücüler Hep Sıkıntı Çekmiştir

Ülkücülerin hayatının sıkıntılarla dolu geçtiğine dikkat çeken Önat, “Ülküdaşlarımız, sürgünlerle, zindanlarla, işkencelerle imtihan edilmiş, ancak geri adım atmamışlar, imanla bilenip hep ileri atılmışlardır” dedi.

Şehitlerimiz 5 Bini Geçmiştir

Ülkücülerin çok şehit verdiğini hatırlatan Önat, şunları kaydetti:

“Nitekim takvimler 4 Ocak 1968 tarihini gösterirken ülükücü şehitlerin yolbaşçısı Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz hain kurşunlarla şehadete yürümüştür. Maalesef Ruhi ağabeyden sonra da şehitler kervanı durmamıştır. Kızıl kurşunlarla,işkence ve idamlarla şehitler birbiri ardına dizilmiş, 5 binden fazla bir sayıya ulaşmıştır. Geçen yıl bugün ise Fırat Çakıroğlu kardeşimiz de bu mübarek kervana katılmıştır. Tüm şehitlerimize Cenab-ı hak rahmet eylesin, Allah onlardan razı olsun”

Bize Büyük Sorumluluklar Bıraktılar

Şehit olan ülkücülrein kendilerine büyük sorumluluklar bıraktığını belirten Önat, “Ülkücü şehitlerimiz gül bahçesine girer gibi kara toprağa girerken, bazıları arkalarından eli kınalı gelinler, kimisi adını bile koyamadığı, hatta hiç göremediği bebeler, bazıları gözü yaşlı analar, matemli babalar, kimileri ise Fırat’ımız gibi yaşanmamış sevdalar bırakmışlardır” ifadelerini kullandı.

Bu Şerefli Bayrak Asla Kirlenmeyecek

Önat, “Bu bilinçle ve sorumlulukla Adıyaman Ülkü Ocakları Başkanı olarak Başbuğ’a, şehitlere ve dava arkadaşlarıma sözüm odur ki, Altta yağız yer delinmedikçe, üstte mavi gök basmadıkça, devraldığım bu şerefli bayrak asla kirlenmeyecek, lekelenmeyecektir. Ülkücü olmaktan başka payemiz, Allah rızasından başka gayemiz olmayacaktır. Ahlakçılık ilkemizden asla taviz verilmeyecektir.Tüm ülküdaşlarımıza el uzatılacak, gönüller fethedilecektir. El ele, omuz omuza, yürek yüreğe verilerek, Adıyaman’da Ülkücü camia şahlanacaktır” diye konuştu.

Ülkü Ocakları Emin Ellerde

Ülkü Ocaklarının emin ellerde olduğunu vurgulayan Önat, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Değerli büyüklerim, kıymetli gönüldaşlarım, kaygılanmayın, tasa etmeyin. Göz bebeğimiz Ülkü Ocaklarımız emin ellerdedir. Ocağımız camianın, Adıyaman’ın ve ülkemizin yüz akı olacaktır. Andolsun ki, 9 ışığın 9’u da yanana kadar, ülkülerimiz her haneye girene kadar, milliyetçi Adıyaman ve milliyetçi Türkiye’yi inşa edene kadar, elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Davamıza hizmetten bıkmayacağız, usanmayacağız, azimle çalışacağız. Başaracağız, sağ olun, var olun”

Ülkü Ocakları Adıyaman Üniversitesi Birim Başkanı Alperen Kartal ise şöyle konuştu:

“Yüzyıllarca İslam ümmetine liderlik yapmış, aziz Türk milleti bugün içimizdeki vce dışımızdaki Türk ve İslam düşmanları tarafından diz çöktürülmek istenmektedir. Dinini yaşayan, ülke sevdalısı, Asım’ın nesli olan Türk İslam ülkücülerine edilen zulmün hesabını önce Allah’ın yeryüzündeki terazisi olan, Türk milletine, sonra da davasını takipçilerinin boynunu bükmeyecek olan Allah’a vereceksiniz. Davamızın son şehidi Fırat’ımızın acısı ilk günkü gibi tazedir. Şunu da biliyoruz ki Allah davasının yiğitleri canıyla imtihan edilmedikçe ve biz bayrağını al rengine vermedikçe devletimiz her türlü belayı Allah’ın izni bozkurtların iradesiyle def edecektir. Terör kamplarına dönen sözde Eğitim yuvası üniversitelerde hükümetin verdiği tavizlerle iyice palazlanan bölücü terör örgütü Pkk’ya ve yandaşlarına fırsat vermeyen şehit Fırat’a ve nice şehit adayı Fırat’a sözüm odur ki, davamız Allah davasıdır. Yolumuz Resul-u Ekrem’in yoludur. Başbuğumuz Türkeş’tir. Korkmayın, çekinmeyin, ertelenmeyin”

Yapılan konuşmanın ardından salonda uzun süre terör örgütü aleyhine sloganlar atıldı. Fırat Çakıroğlu için sloganlar atıldı.

Daha sonra Bahadır Özdüzen “Kurt Destanı”, Mürşide Yıldız “Fırat’ım” adlı şiiri okudu.

Fırat Çakıroğlu’nun mesai arkadaşı Kenan Çiftçi’de onunla birlikteki anılarını anlattı.

Programın sonunda da Grup Ravza tarafından ilahi ziyafeti verildi.

Anma etkinliğine MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün, MHP MYK Üyesi Şükrü Doğan, MHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Ömer Yıldırım, İl Başkan Yarımcısı Mustafa Gündoğan, Kadın Kolları Başkanı Esma Gündüz ve çok sayıda katılımcı katıldı.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir