Adıyaman Ülkü Ocakları Türkmen Dağı’nda  

 

Adıyaman Ülkü Ocakları Basın Sözcüsü Nazif Çelik, Rusya’nın sınır ihlalini bilinçli yaptığını söyledi.

Çelik, yaptığı açıklamada, Alperen Ocaklarının, Rus ve Esed güçleri tarafından, bombardıman yağmuruna tutulan, Türkmen Dağlarına giderek Türkmen halkına canlı kalkan olmak için, Türkiye’nin birçok ilinden, Hatay-Yayladağı, Suriye -Türkiye sınırında buluşup, sınırı geçerek savaşın sürdüğü Türkmen Dağlarına gittiğini hatırlattı.

Hatay’da bulunan, Adıyaman Alperen Ocakları üyeleri ve İl Başkanı Sinan Önder ise “Durum burada çok kötü, Rusya ve Esed güçleri havadan, karadan Türkmen dağı ve Bayırbucak bölgesini vurmakta. Ruslar  sınıra kadar geldiler. Geriye kalan üç köy var. Durum çok kötü. Ruslar ha bire sınır ihlali yapıyor. Dün ve bugün Türkiye sınırı içerisinde bulanan, 3 ayrı noktaya ve özellikle karakollara yakın noktalara, bombalar bilinçli şekilde düşürüldü Türkiye tarafından karşılık verildiğine, gözlerimizle şahit olduk. PKK’ ya koridor açılması amaçlı, burada bulunan Türkmen varlığı bitirilmek isteniyor. Hükümet, buna razı gelmiş durumda. Derdi, sadece Halep’miş gibi davranıyor. Dün bin Türkmen geçit yaparak kamplara yerleştirildi. Hakeza, aynı şekilde bugünde 2 binin üzerinde geçiş oldu. Ve sınıra sıfır noktasında bulunan çadır kentler, Rus uçakları tarafından vuruluyor” diye konuştu.

 PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir