Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş Beşpınar Vadisinde Konuştu: “Yeşil Adıyaman’a Doğanın Her Rengini Katacağız”  

 

Adıyamanlılara layık olduğu hizmeti sunmak amacıyla Adıyaman Valiliği tarafından hayata geçirilerek Vali Mahmut Demirtaş tarafından hızlandırılan Beşpınar projesi, aslına uygun bir şekilde rengârenk ağaçlarla yeşillendiriliyor.

Farklı ağaç çeşitleri ve eşsiz güzellikteki geniş yeşil alanıyla önümüzdeki günlerde adından söz ettirecek Beşpınar projesinin uygulandığı alanda doğayla uyumlu ağaçları toprakla buluşturan Vali Mahmut Demirtaş, İlkbahar’la birlikte bu alanda dikilen ağaçların çiçek açmasıyla Adıyaman’ın bambaşka bir güzelliğe bürüneceğini kaydetti.

Beşpınar projesinde çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Vali Mahmut Demirtaş, “Bu alan ağaç ve çiçek dikimlerinden sonra daha güzel bir görünüm alacak. Rekreasyon alanına çınar, ıhlamur, at kestanesi, dişbudak, süs kirazı, süs eriği, sosfora, iğde, erguvan, oya, toros sediri, mazı, leylandi, dişbudak, akasya, ligustrum, at kestanesi, tesbih, karaağaç ve katalpa olmak üzere 4829 adet ibreli, 3780 adet yapraklı ve 16997 adet çalı, sarmaşık ve mevsimlik çiçek dikimi yapacağız. Şimdiye kadar çeşitli türlerden 1.300 adet ağaç dikimi gerçekleştirdik. Bu ağaçlarla Beşpınar çeşitli bitki türleriyle zengin ve doğal bir görünüme sahip olacak. Böylece yeşil bir Adıyaman’a doğanın her renginden ayrı bir güzellik katıp, halkımızın göz zevkine sunacağız. Her türlü sosyal donatıya sahip bu proje tamamlandığında Adıyamanlı vatandaşlarımız, yeşil alanların içerisinde hem piknik yapabilecek hem de kentin boğucu ve yorucu atmosferinden uzaklaşma imkânı bulacaktır”dedi.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Çıkan Madenler Göz Kamaştırıyor

Adıyaman’da çıkan madenler, kalitesiyle adından söz ettiriyor. Adıyaman Maden kaynakları bakımından zengin bir il olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir