Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş “Eğitimde Yeni Dönemde Yeni Binalar Hizmet Verecek”

 

Adıyaman’da yeni eğitim ve öğretim yılında yeni yapılan binalarda eğitim verilecek.

Eğitimde fiziki problemleri bitirmek amacıyla son üç yılda başlatılan eğitim seferberliği kapsamında inşa edilen birçok okul ve öğrenci pansiyonu, görkemli yapısı ve modern görüntüsüyle 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete başlıyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcısı Murat Süzen ve Milli Eğitim Yöneticileri ile birlikte inşaatı tamamlanan ve bu yıl öğrenci alımına başlayan 16 derslikli TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile 200 kişilik öğrenci pansiyonunda incelemelerde bulundu.

Eğitim ve öğretime hazır hale getirilen okulda incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, bu dönem öğrenci alımına başlayan okulun, pansiyon ve spor salonunu gezerek tespit ettikleri eksikliklerin bir an önce bitirilmesi talimatını verdi.

Öğrenci alımına başlayan okulun özelliklerinden söz eden Vali Mahmut Demirtaş, “TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 16 derslikli olup, laboratuarları, spor salonu, 200 kişilik modern pansiyonu ile ilimizin en önemli eğitim yatırımıdır. Bu yıl içerisinde inşaatı tamamlanan birçok okulumuz öğrenci alımına başlayacak olup, bu okullarımız Adıyaman’ın eğitim hayatına da yeni bir nefes kazandıracaktır. Tamamlanan bu yatırımlar eğitimin kalitesine ve niteliğine katkı sağlayarak, ilimizde çağdaş şartlarda eğitim hizmetleri verilmiş olacaktır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ferah bir ortamda kaliteli, çağdaş ve modern bir eğitim verilmesi için yatırımlarımız devam edecektir” dedi.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir