Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş: “Taşkın Koruma ve su çok önemli konulardır.  

 

Fırat-Dicle Alt Havzası Adıyaman ili Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu 2. toplantısı Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Seminer Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Onur Kökçü, kaymakamları, belediye başkanları, DSİ 20. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı M. Uğur Yıldırım, Tahsisler Şube Müdürü Hayri Bostan, DSİ 203. Şube Müdürü Hakan Kaya ve ilgili kurum ve kuruluşların amirleri katıldı.

Toplantıda, bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirilerek, DSİ Şube Müdürü Kakan Kaya ve Havza Yönetimi ve Tahsisler Şube Müdürü Hayri Bostan tarafından Adıyaman ilinde su kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması ile yapılan ve yapılması planlanan taşkın koruma, taşkınla mücadele, taşkın tesislerinin bakım ve onarım çalışmaları hakkında detaylı bir sunum yapıldı.

DSİ 20. Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Emrah Köleoğlu’na yeni görevinin hayırlı olmasını dilekleriyle konuşmasına başlayan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, , “Taşkın Koruma ve su çok önemli konulardır. Adıyaman su kaynakları bakımından çok zengin bir ilimizdir. Başta DSİ olmak üzere, Kaymakamlıklarımız ve Belediyelerimiz, dere yataklarının temizliği konusunda köy muhtarlarımız ve köylülerimizle işbirliği yaparak gerekli tedbirleri almalıdır. Gelecek nesillere temiz, sağlıklı, yeterli ve ulaşılabilir su kaynakları bırakmak için kamu, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşları ve bireyler olarak el birliği ile hareket etmeliyiz. Bugün İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantılarının ikincisini gerçekleştiriyoruz. Bu toplantının ilimiz için hedeflenen amaçlara hizmet edecek sonuçlar doğurmasını diliyorum” dedi.

İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantısı soru cevap şeklinde sona erdi.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir