“ADIYAMAN YENİ ÖĞRETMEN EVİNE KAVUŞUYOR”

 

İlimizin kangren olmuş sorunlarından birisi olan Öğretmen evi eksikliği nihayetinde giderilme aşamasına geldi.

Siyasilerin ve Vali Mahmut Demirtaş’ın da girişimleri sonucunda proje aşaması tamamlanan ve ihale aşamasına gelen öğretmen evi için 50 trilyon (milyon) TL ödenek çıkartılırken, Karadağ mevkiinde de 60 dönüm arsa için girişimlerin bittiği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulunan Eğitim Bir Sen Adıyaman şube Başkanı Eğitimci Ali Deniz, 250 yataklı, içerisinde yüzme havuzu, konferans salonu, sineme salonları ve dinlenme mekanlarının olduğu yeni öğretmen evi için yaptığı girişimlerin sonuç verdiğini ve beklemeye koyulduklarını belirtti.

Adıyaman’daki eğitimcilerin yıllardır kanayan bir yarası hakline gelen ve her platformda eksikliği bildirilen öğretmen evine kavuşacakları için sabırsızlandıklarını belirten Başkan Deniz “Sendika olarak yıllardır dile getirdiğimiz öğretmen evi ve hizmet içi eğitim enstitüsü eksikliği inşallah kısa zamanda çözülecektir. İlimize yeni bir öğretmenevi ve hizmet içi eğitim enstitüsü kazandırmak için girişimlerde bulunduk. Bakanlık ve meclis nezdinde bazı temaslarda bulunduk. Umuyoruz ki bu sorun en kısa zamanda çözülür” dedi.

Deniz “Toplumu şekillendiren ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren eğitim camiası, her şeyi ile tekmil bir sosyal tesisi hak etmektedir. Bütün illerde hatta birçok ilçede bu konu halledilmişken, ilimizde köhne bir yapının öğretmenevi olarak kullanılması camiamız adına üzücü bir durumdur. Daha önce Milli Eğitim Bakanlarına, milletvekillerine, bürokrat ve diğer siyasilere ileterek destek ve çözüm istediğimiz Adıyaman’a Öğretmenevi konusunda çabalarımızın sonuç verme ihtimali belirmiştir. Bu konuda Valimiz Mahmut Demirtaş’ı ziyaret ederek talebimizi yenileyip istişarede bulunduk. İnşallah elbirliği ile Adıyaman’ımıza, şehrimizin ve camiamızın hak ettiği, kendisine yakışan bir öğretmenevi kazandırırız. Başta Vekillerimiz, Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere herkesi bu konuya katkı sunmaya davet ederken girişimlerinden dolayı da teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir