ADIYAMAN YENİDEN DİRİLİŞ DESTANI YAZDI

15 Temmuz Destanında Yer Gök Kırmızıya Boyandı

15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması FETÖ/PDY tarafından yapılan darbe girişiminin birinci yıldönümü sebebiyle Adıyaman’da onbinlerce vatandaş hükümet konağı meydanına akın etti.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri demokrasi yürüyüşüyle başladı.

Mimar Sinan Kültür Parkı önünde başlayan demokrasi yürüyüşü Hükümet meydanına kadar devam etti.

Demokrasi yürüyüşüne katılan vatandaşlara mehteran takımı eşlik etti.

Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen vatandaşlar, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Darbeciler halka hesap verecek” şeklinde slogan atarak, Fetullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) lanetledi.

Demokrasi yürüyüşü sonrası hükümet meydanına gelen 7’den 70’e Adıyamanlı vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla aynı ruh ve inançla demokrasiye sahip çıktı.

15 Temmuz Şehitleri için okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından mehteran takımı bir gösteri sundu.

Gecenin en renkli görüntüsü bir gelin ve damadın en mutlu günleri olan düğün töreni sonrası hükümet meydanına gelerek demokrasi nöbetine katılması oldu.

Vali  Nurullah Naci Kalkancı, gelin ve damadı tebrik ederek, demokrasi nöbetine katıldıkları için teşekkür etti.

Birlik ve beraberlik ruhunun zirve yaptığı anma etkinliklerinde onbinlerce Adıyamanlı vatandaş tek vücut halinde  ellerinde Türk Bayraklarıyla 15 Temmuz ihanet teşebbüsü girişimini yapan FETÖ/PDY üyesi hainlere büyük tepki gösterdi.

Gecede konuşan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, “Adıyaman tarihi boyunca Türkü Kürdü, Alevisi Sünnisi, sağcısı solcusu hep bir arada kardeşçe yaşamıştır. 15 Temmuz’da bu meydanları toplumun her kesiminden insanlar doldurdu. Allah’ın izniyle bunlar bu dünyada sefil, diğer dünyada rezil olacaklardır. Türk milleti tüm dünyaya bir ve beraber olmayı dünyaya öğretti. Bundan sonra nereden gelirse gelsin, kimden gelirse gelsin, bizim seçtiğimiz yönetimi indirmeye çalışan darbecileri al aşağı ederiz. Bu vatanı alçaklara, şerefsizlere bırakmayacağız” dedi.

Anma etkinliklerinde bir konuşma yapan Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Tam bir sene önce bugün canımıza, hukukumuza, demokrasimize, hürriyetimize, milletimizin birlik ve beraberliğine, vatanımızın bütünlüğüne kasteden ve devletimizi yok etmeye kalkışan ve adına kısaca FETÖ dediğimiz kirletir diye ismini bile ağzımıza almak istemediğimiz asker kılığına girmiş alçak bir ihanet çetesinin darbe teşebbüsünü önlemek, milli iradenize sahip çıkmak için kahramanca, yiğitçe, kim var denildiğinde arkanıza bile bakmadan ben varım dercesine bu meydanda toplandınız. Günlerce açlığa, susuzluğa, sıcağa, yorgunluğa ve uykusuzluğa aldırış etmeden ve hiçbir karşılık beklemeden bu meydanda demokrasi nöbeti tuttunuz. Hakkınızı ödeyemeyiz. Biz sizlerden razıyız Allah sizlerden razı olsun”dedi.

Tarihte pek çok ihanetle karşılaştıklarını ifade eden Vali Kalkancı, “Yerli yabancı sayamayacağımız kadar çok münferit veya organize düşmanla, düşmanlıkla boğuştuk. Amma ve lakin bu ihanetlerin neredeyse tamamı şahsi hırsların, marazlı kafaların, kişisel ikbal heveslerinin peşine düşüp kendiliğinden veya düşman emellerinin oyuncağı olmaktan kaynaklanan badireler idi. Acı çektik, üzüldük, yorulduk, yıprandık, bedel ödedik. Lütf-u  İlahi tüm bu badireleri atlattık, layıkıyla cezalarını da verdik. Hamdolsun. Gecelerden bir gece 2016 senesinin 15 Temmuz gecesi vazgeçtik kendi şerefli tarihimizden insanlık tarihinde bile görülmemiş bir ihanet, bir vahşetle karşılaştık. Hep birlikte Peygamber Ocağı kahraman ordumuzun canıyla, kanıyla şereflendirdiği mukaddes üniformalarını hile ve desise ile çalarak asker kılığına giren insan suretinde alçak bir hain sürüsü mukaddesatımıza kastetmeye kalktı. Üstelik birde bu alçaklığı Rabbi yesiri silinmiş karanlık suratlarını ve kapkara yüreklerini mukaddes dinimizin arkasına gizleyerek yapmaya kalkıştılar. Tuzak kurdular. Tabii unuttukları bir şey vardı. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır. Bir şeyi daha unuttular. Dualarla kurulmuş bu devleti ve asırlarca İslamın sancaktarlığını yapan bu milleti unuttular. Adıyamanlıları unuttular. Elleri ayakları birbirine dolaştı. 40 yıl boyunca ülkemizin birliğini dirliğini bozmak için uğraşan dost ve müttefik görünümlü yabancı devletlerle birlikte kurdukları tezgah, Allah’ın izni ve inayeti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde,  Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve hükümetimizin ve Devlet adamlarımızın feraseti, AK Partilisi, Cumhuriyet Halk Partilisi, Milliyetçi Hareket Partilisi, Büyük Birlik ve Saadet partilisi ile hulasa muhalifi ile muvafıkı ile bu aziz milletin irfanı karşısında yer ile yeksan oldu. Adıyamanlı kardeşlerim: Allah’ın izni ile sizler var olduğunuz sürece, bu millet var olduğu sürece bu hainler bir daha bellerini doğrultabilirler mi? Bir daha kafalarını kaldırabilirler mi? Allah var etsin. Allah sizden razı olsun. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize ise sağlık ve sıhhat diliyorum”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı ve protokol üyeleri hükümet meydanını hınca hınç dolduran vatandaşlarla sohbet ederek, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

MEYDANLARDA NAMAZ KILDI

Adıyaman’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle on binlerce kişinin katıldığı meydanlarda sabah namazı kılındı.

15 Temmuz hain kalkışmayı kahramanlık destanına dönüştüren Türk milleti, 15 Temmuz’un yıl dönümünde yine meydanları boş bırakmadı.

Gece boyunca salaların okunduğu Adıyaman’da mehter takımının marşları, ilahi guruplarının ilahilerini seslendirdiği gecede, protokol üyeleri çocuklarla birlikte marşlar ve türkülere eşlik etti.

Yapılan etkinlikler sonrası alanda bulunan vatandaşlar hep birlikte meydanda sabah namazı kıldı. Sabah namazının kılınması sonrası meydanda bulunan vatandaşlara çorba ikramında bulunuldu.

Demokrasi nöbeti gece boyu devam eden ezan sesleri ve selaların ardından okunan sabah ezanıyla vatandaşlar hep birlikte saf tutarak sabah namazını hükümet konağı meydanında kılarak ülkenin huzuru ve selameti için dua etti.

Vatandaşlarla birlikte saf tutarak sabah namazını kılan Vali Nurullah Naci Kalkancı, namaz sonrası vatandaşlarla sohbet ederek, anma etkinliklerine gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir