Adıyaman’a 2. HABERTÜRK Şoku MİLLİYET’ten Geldi

Vatandaş Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

“ Burası Memurun Kalmak İçin Torpil Yaptırdığı Memlekettir”

Ankara’da yaşanan kanlı saldırı sonrası alçakça saldırıyı gerçekleştiren faillerin belirlenmesi için adli tıp ta cesetler üzerinde incelemeler devam ederken tıpkı Suruç katliamı sonrası gibi bazı basın yayın organlarının Adıyaman’ı hedef gösterecek manşetlere imza atmasına Adıyamanlı vatandaşlardan sert tepki geldi.

Daha önce Habertürk gazetesinin atmış olduğu “yine Adıyaman” başlıklı haberinin tepkileri devam ederken, Milliyet Gazetesinin ise “Gözler Adıyamanlıda” başlıklı haberi tepkilerin artmasına neden oldu.

Gazetemize konuşan sokaktaki vatandaşımız Milliyet gazetesine tepkilerini dile getirirken, “ Habertürk ağzının payını aldı şimdi de Milliyet bir ders istiyor” diyerek siyasilerin yeniden harekete geçmesini istediler.

Hatırlanacağı gibi  Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Grup başkan Vekili Ahmet Aydın “ Yine Adıyaman” başlıklı haberinden dolayı Habertürk gazetesine tepki gösterdikten sonra beklenen özür geçte olsa gelmişti.

Türkiye’nin yüreğini yakan canlı bomba eylemini gerçekleştiren örgütün IŞİD’le bağlantısı olduğu üzerinde durulurken Milliyet gazetesinin olaydan bir gün sonra attığı manşet tüm Adıyamanlıların üzüntüsünü bir kat daha arttırdı.

Milliyet gazetesinin “Gözler Adıyamanlıda” şeklinde bir haberle okuyucularının karşısına çıkmasına sert tepki gösteren vatandaşımız “ Bu soytarılara pabuç bırakmayacağız. Adıyaman herkesin de bildiği gibi demokrasi ve huzur kentidir. Buraya gelen memurlara sorsunlar bakalım Adıyaman’da kalmak için ne torpiller yaptırdıklarını söylesinler. Yazıklar olsun. Adıyaman gibi bir ili de karaladılar ya bir şey diyemiyoruz. Milletin sapığı, katili, soyguncusu, bozguncusu teröristi var kimse bir şey demiyor herkes Adıyaman’ı konuşuyor. Demek ki bir yara bırakmışız bu insanlarda. Özgecan cinayetinde kimse yine Mersin ya da Samsun’daki cinayet’te kimse yine Samsun demezken ya da Adana’daki kanlı uyuşturucu operasyonlarından sonra kimse yine Adana demezken bu Adıyaman düşmanlığını merak ediyoruz. İnşallah Adıyaman yine bir önceki haber gibi aklanacaktır” dediler.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir