Adıyaman’a Acemi Birliği

Acemi birliği taşınacak iller arasına Adıyaman’ın alınması konusunda Bakan İsmet Yılmaz güzel haberler verdi.

Milli Savunma Bakanlığı büyükşehirlerdeki acemi birliklerini Anadolu‘ya taşımak için çalışma başlattı. Ankara, İstanbul ve İzmir‘deki “acemi” birlikleri küçük şehirlere taşınacak. Hükümetin acemi birliği seferberliği sayesinde küçük illerin ekonomisi canlandırılacak. Acemi sanayisi olarak adlandırılan proje ile taşrada işsizlik azalacak, istihdam artırılacak. Üniversiteden sonra 10-15 bin kişilik acemi birlikleri Anadolu kentlerinin yüzünü güldürecek.

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığıile birlikte Ankara, İstanbul ve İzmir’deki tabur, alay ve tugay seviyesindeki acemi birliklerini küçük şehirlere nakletmek için düğmeye bastı.

Tabur, Alay ve Tugay seviyesindeki acemi birliklerinin taşınacağı taşra illerinde ekonomik kalkınma sağlanacağından, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri,  bu iller arasına Adıyaman’ın da alınması için Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’la görüştü.

Milletvekilleri, Acemi birliği taşınacak iller arasına Adıyaman’ın alınması konusunda ‘Adıyaman’ın Bakanı” İsmet Yılmaz bakanımız acemi birliğinin ilimize verilmesi konusunda güzel haberler verdi!”değerlendirmesinde bulundular ve yaptıkları açıklamada “Acemi birliği taşınacak iller arasına Adıyaman’ın alınması için İsmet Yılmaz girişimde bulunacak, teşekkürler Adıyaman’ın Bakanı” ifadelerinde bulundular.

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir