Adıyaman’a Hoş Geldin Sayın Valim

Devlette devamlılık esastır ve çok önemlidir. Evet, Valiler, Emniyet Müdürleri vs. bunlar atanır, atandığı ilde görevi dolar ve bir başka ile atanırlar. İşte o bürokratların işgal ettikleri koltuklar kutsaldır. Bir siyasinin veya bir bürokratın işgal edeceği Adıyaman’daki o kutsal koltuğa Vali olarak ilk kez oturan Sayın Abdullah Erin, oturduğu an sıcağı sıcağına kamuoyuna verdiği mesajlar çok önem arz ediyordu. Adıyaman Valisi Sayın Abdullah Erin makama çıktı ve koltuğuna oturdu.

Erin’in ilk açıklamaları gayet mütevazı geniş kapsamlı açıklamalarda bulundu. O açıklamalarını baştan sona kadar dinledim ve tek tek not ettim. Sayın Vali Abdullah Erin gazeteci arkadaşlarımın beklentisine cevap olacak çok anlamlı mesajlar verdi.

Adana’ya giden Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’la dört yıl gibi bir süre çalıştım. Çok yakın samimi, sevgi dolu bir insandı. Bunun yanında tam bir Adıyaman sevdalısıydı. Yakından takip ediyordum, zaman zaman gecenin hangi saati olursa olsun telefonla arardı, ben arardım yani bu tüm gazeteci arkadaşlarım için hatta Adıyaman halkı içindi diye biliyorum. Adıyaman’ın sorunlarına duyarlıydı, bunu belirtmek istedim.

Çiçeği burnunda Valimiz Abdullah Erin, Çiçeği burnunda cümlesini kullanmamda ki neden, Sayın Valim Erin, ilk kez vali olarak atandığı ve ilk görev yapacağı il ADIYAMAN işte bu nedenle de çiçeği burnunda vali cümlelerini kullanıyoruz. Sayın Vali Erin’in geçmişinde ki çalıştığı yerler önemli yerler, Kalkınma ajansında çalışmış bu gerçekten önemli, İçişleri Bakanlığının çeşitli kademelerinde görev yapmış yani dolu dolu geçmişi var.

Vali olarak ilk görev yeri Adıyaman ancak öyle inanıyorum ki Adıyaman şanslı bir şehir bu güne kadar edindiğimiz istihbar ati bilgilerden yola çıkarak, Sayın Vali Erin’in karnesi çok parlak, genç ve dinamik biri. İşte bu da gösteriyor ki Sayın Valimiz Abdullah Erin Adıyaman halkıyla çok çabuk kaynaşacak, kucaklaşacak işte buradan çok güzel şeyler çıkacak ve sonunda Adıyaman kazanacak.

Sayın Valimizin ilk açıklamalarını dinledim, benim edindiğim izlenim çok olumlu, Adıyaman çok şanslı diye düşünüyorum. Çalışkan, Adıyaman Sevdalısı bir Vali gitti ancak giden Valiyi aratmayacak bir Bürokrat olarak Adıyaman’a çok şeyler kazandıracağına inancım tam. Bakın Vali Erin söze nasıl başladı kısaca bazı konuşmalarını burada sizlerle paylaşmak istiyorum.

Erin, “Tüm Adıyamanlı hemşerilerimi sevgi saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum. Mardinliyim ama bugünden itibaren Adıyamanlıyım.” İşte Vali olarak oturduğu koltuktan ciddi anlamlı mesajlar veren Adıyaman’ın çiçeği burnunda ki valisi Abdullah Erin sözlerine şu şekilde devam etti, “Bu kenti ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışacağız. Gün 25 saat olsaydı o 1saati de Adıyaman’a hizmet için harcardım, bunu inanarak söylüyorum. Çok samimi duygularımla söylüyorum yapacak işimiz çok hızımıza yetişmeyen müdür ve amirlere de kusura bakmayın diyeceğiz.” şeklinde ifadelerde bulundu. Yani bu sözlerden benim anladığım Sayın Vali Erin, dersine iyi hazırlanmış. Adıyaman’ın sorunları nedir, Sayın Mahmut Demirtaş’ın projelerinin aksamadan devam edeceği gibi, yapılması gereken sorunları da gayet iyi analiz ederek notlarının arasına almış. Ben konuşmalarında verdiği mesajlardan bunları çıkarttım.

Bakın Sayın Vali Abdullah Erin konuşmalarına şunları da ekledi. “Bugünden itibaren Adıyaman’ın ekonomik ve sosyo gelişmişlik seviyesinin yükselmesi için gece gündüz çalışacağız. Adıyaman’da yapılacak çok iş var. Benim izlenimim bu Belediye Başkanımızla, Vekillerimizle, STK’larımızla toplumun tüm kesimleriyle el ele verip bu kenti daha da huzurun doruğuna çıkaramaya çalışacağız. Adıyamanlı hemşerilerim emin olsun ki bugün bir Adıyamanlı olarak şunları söylemek istiyorum, sizin sevinciniz bizim sevincimiz, taziyeniz bizim taziyemiz olacaktır. Adıyaman hiç bir zaman asil duruşunu bozmadı ama bunun karşılığını tam olarak da alamadı. İnşallah bunun karşılığını alması için özellikle Basında çalışan siz arkadaşlarım, kardeşlerimle toplumun tüm katmanlarıyla iş birliği içerisinde ele ele verip çalışacağız. Çünkü Adıyaman bunu fazlasıyla hak ediyor.

Benim buradan sizlerin aracılığıyla Adıyamanlı hemşerilerime söylemek istediğim şu kapı her zaman halkımıza açık olacaktır. Kibirlenmek, böbürlenmek bizim aldığımız aile terbiyesinde, bizim kanımızda, felsefemizde yoktur. ‘Kibir ve gururdan Allaha sığınırım.’ Adıyamanlı hemşerilerim bunları çok samimi söylüyorum. Adıyaman’ımız her şeyin en güzeline layıktır, bizim mücadelemiz ve derdimiz bölgemizin, şehrimizin ve ülkemizin birlik beraberliğidir. Hepimiz bu coğrafyada huzurlu bir şekilde yaşamalıyız. Bizim hedefimiz refahın yükselmesidir. Çabamızda, mücadelemizde bunlar için olacak.

Benden önceki Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş benim ağabeyimdir, büyüğümdür, Adıyaman’da hoş bir seda bıraktı, Allah ondan razı olsun kendisine sizlerin vasıtasıyla teşekkürlerimi sunuyorum. Allah bizlere de böyle hoş bir seda bırakmayı nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Evet, Sayın Valimiz Abdullah Erin’in verdiği mesajlar gerçekten çok önemli benim Sayın Vali Abdullah Erin’le ilgili ilk izlenimim çok samimi söylüyorum gayet iyi çünkü açıklamalarını yürekten dinledim, açıklamaları beni tatmin etti. Tabii ki bugün Bismillah önümüzde Allah öldürmez ise çokça zaman var ve takip edeceğiz. Sayın Vali Erin’i yakinen izleyeceğiz, bizim amacımız üzüm yemek bağcı dövmek değil.

İnşallah Adıyaman’ı çok güzel günlerin beklediğine inanıyorum. Sayın Valimiz Abdullah Erin’e buradan bir kez daha Hoş Geldin Sayın Valim diyorum. Yolun açık olsun Sayın Valim çalışmalarınızda inancınızı ortaya koyarak her şey Adıyaman için dediğiniz sürece Bizlerde Basın camiası olarak senin yanındayız.  Sayın valim yolunuz açık olsun. Rabbim hayırlı hizmetler nasip etsin.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir