Adıyaman’a Modern Tesis

Vali Kalkancı “Kilitli Parke Tesisi İle Günlük 800 Metrekare Parke Taşı Üretimi Yapılacak”

 

Adıyaman kendi kilitli parke tesisine kavuşuyor. İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan tesis ham kazançlı hem de kaliteli parke taşı üretecek.

Adıyaman İl Özel İdaresi, kırsal kesimin alt yapısını iyileştirmek ve daha modern bir hale getirmek amacıyla Kilitli Parke Üretim Tesisi kuruyor.

Adıyaman İl Özel İdaresinin kırsal alt yapıda yaptığı hizmetlerde önemli bir yer tutan kilitli parke taşı ile köy içi düzenlemelerin daha da modern bir hale getirileceği ifade edildi.

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık’la birlikte Göksu Köprüsü civarında kurulan ve 15 gün sonra hizmete sunulacak olan Kilitli Parke Taşı Üretim Tesisini gezdi.

Tesisi gezerek incelemelerde bulunan Vali Nurullah Naci Kalkancı, tesisin günlük üretim kapasitesi ile ilgili bilgi aldı.

Adıyaman İl Özel İdaresinin kırsal alt yapıda yaptığı hizmetlerde önemli bir yer tutan kilitli parke taşı üretim tesisi ile kırsal kesime yönelik önemli bir eksiğin daha da giderileceğini ve köy içi düzenlemelerin daha modern bir hale getirileceğini ifade eden Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Önümüzdeki günlerde hizmete sunulacak olan kilitli parke tesisi ile günlük 800 m2 parke taşı üretimi yapılarak, gerek ilçelerimize bağlı köylerimizi gerekse de il merkezine bağlı köylerimizin köy içi parke ihtiyaçlarını karşılayarak, kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızı kışın çamurdan yazın tozdan kurtarmış olacağız. Bundan sonra da köylerimize yönelik eksik çalışmalarımızı gözden geçirip, kırsal kesime yönelik sorun ve sıkıntıları imkanlarımız dahilinde çözmeyi hedefliyoruz. Bu tesisin Adıyaman’a hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”dedi.

Kilitli Parke Üretim Tesisindeki incelemelerinin ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, İl Özel İdaresi tarafından Ova Kuyucak Köyünde devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek, yürütülen asfalt çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Kalkancı, devam eden asfalt çalışmalarını incelerken Ova Kuyucak Köyü halkı ve etrafını saran çocuklarla sohbet etti.

Kırsal alanda köy yollarında yürütülen asfaltlama çalışmalarının yanı sıra köylerin altyapı sıkıntılarının giderilmesi için her türlü imkânın seferber edildiğini kaydeden Vali Kalkancı, yapılacak hizmetlerde vatandaş memnuniyetinin önemli olduğunu ifade etti.

Ova Kuyucak Köyündeki incelemelerinin ardından Vali Nurullah Naci kalkancı, Kahta Yolu üzerinde bulunan İl Özel İdaresine ait asfalt plentine geçerek incelemelerini sürdürdü.

Haber: İpek Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir