ADIYAMAN’DA “02 AAB, 02 AAC” DÖNEMİ

Adıyaman’da araç plakalarında yeni bir düzenlemeye gidilmesi sonrasında plakalar artık üç harfli olarak verilmeye başlandı.

Adıyaman Merkez ve ilçelerde dahil olmak üzere Araç sicil ve tescil işlemleri 2 Nisan tarihinden itibarıyla noterlerde yapılmaya başlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün araç sicil ve tescil ve plaka işlemlerini noterlere devretmesinden sonra İstanbul ve Ankara’da dışındaki illerde de noterler “AAB harf” gurubundan plaka vermeye başladı.

Bu doğrultuda Adıyaman’da da araç plakaları artık “02 AAB” ve “02 AAC” şeklinde trafiğe giriş yaptı.

Araçların satış, devir ve tescil hizmetlerinin yapılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen, araçların satış, devir ve tescil hizmetlerinin yürütülmesi hakkında yönetmelik resmi gazetede yayımlandı. 01.02.2018 tarihinde başlayan yeni düzenleme ile mevcut uygulama noter tarafından yapılan ikinci el araç satış ve devir işlemlerine ilave olarak satışla beraber tescil işlemleri de ayı anda yapılarak araç tescil belgesi basılarak ilgisine verildi.

İlk ve ikinci tescil işlemleri sonrası plaka değişikliği gereken işlemlerde ilgiliye plaka basın belgesi de yine noterlerce her il için oluşturulan plaka havuz sistemi üzerinden sırayla verileceği bilgisi öğrenildi.

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …