ADIYAMAN’DA 23 NİSAN BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

Adıyaman’da 23 Nisan Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Adıyaman’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları başladı.

Valilik önündeki alanda yapılan 23 Nisan kutlamalarına İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez,Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım, İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, kamu kurumları ve STK temsilcileri,  öğrenciler ve aileleri katıldı.

Programda Saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Atatürk büstüne konulan çelenklerin ardından kutlamaların yapılması için Yeni mahalle Kapalı Spor salonuna geçildi.

Adıyaman’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yeni Mahalle Kapalı Spor salonunda devam etti. Etkinliğe Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem, kurum müdürleri, STK temsilcileri, dernek başkanları, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılay, “ Türkiye Büyük Milletvekili açılışının 97. Yıl dönümüne ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu yaşayan bir birey olmanın heyecanı ile kavuşmuş olduğumuz Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Bugün milletimizin kendi geleceklerini değil. Egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Adıyaman Valisi Abdullah Erin ise, “ Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışını 97. Yılını Türkiye genelinde büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Millet iradesinin esas olarak kabul edildiği bir yönetim anlayışını baştan beri bu millet önemsemiş ve kabul etmiştir. En son referandumda da tekrardan milletin iradesinin gerçekleştiğini gördük. Büyük bir coşkuyla kutluyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler yapıldı.

Bu Haberi Gördünmü!

Ahmet Aydın’dan Diyarbakır Yolu Açıklaması

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, çalışmaları duraklayan Kahta- Nissibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir