Adıyaman’da 6 Ayda Rekor Yolcu sayısı 2 Milyon 316 Bin 999

Adıyaman şehir içi minibüs taşımacılığı yapan özel Halk Otobüsü Kolej,  2018 yılının ilk 6 Ayında 2 Milyon 316 Bin 999 yolcuyu güvenle taşıdı.

2018 yılı Ocak ayı itibari ile Haziran sonu bilançosunu açıklayan Adıyaman özel Halk Otobüsü Kolej Durağı Başkanı Abdulkadir Ergün gazetemize yaptığı açıklamada mağdur olduklarını belirterek yetkililerden destek beklediklerini belirtti.

Ergün açıklamasında; “ Biz Adıyaman’da şehir içi minibüs taşımacılık yapan büyük hatlardan biriyiz. Adıyaman’da 6 aylık bilançomuzda 2,5 Milyon’a yakın yolcu taşıması yaptık. Yalnız mağdur olduğumuz birkaç konu var öncelikle en başta gelen konulardan birisi, bir başkasının yerine ücretsiz kartların basılması. Bizler elimizden geldiği kadar vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Zaten ama yolcularımız genelde ücretsiz kartını alıp bir başkasının yerine kullanıyor ve binmeye çalışıyor her ay onlarca karta el koymak zorunda kalıyoruz cüzdanına ve kimliğine bakıyoruz ki kart bir başkasının ve şoförlerimiz hemen karta el koyup bizlere getiriyor bizde, bizden daha üst mercilere yazısını yollayıp gönderiyoruz.

Yolcunun Canı Bizlere Emanet

Yolcularımızın canları ve emanetleri bizlere emanet bizler bu hassasiyetlerimizin farkındayız ve ona göre şoförlerimize de her yaptığımız toplantılarda bu hususlara dikkat etmesi gerektiğini belirtiyoruz. Ne yazık ki son zamanlarda ücretsiz kart sayısı hızla artmaktadır. Bizler ortalama olarak ayda 60 bin civarında ücretsiz taşıma işlemi yapıyoruz ve devletin bize ödediği miktar 3’te birine denk geliyor. Yani çalıştığımız anca mazot paramıza yetiyor.”

Kazandığımız Para Şoför Parasına Yetmiyor

Açıklamasının devamında Ergün; “ sabahın erken saatlerinde direksiyon başına geçerek bu yaz ayında sıcağın altında şehir içi taşımacılığı yapıyoruz. Pirin pere antik kentinden başlayarak güzergahgüzergah yolcularımızı duraklarımıza bırakarak güvenle gitmelerine yardımcı oluyoruz ve güzergahımız çakal köprüsü yani şehrin bir ucundan ta diğer ucuna kadar götürüyoruz. Ve kazandığımız para ise anca bizlerin yakıt parasına yetiyor zaten günde en az 15 arabamız yatıyor. Hat sahipleri şoförlerimizin aylıklarını kendi ceplerinden ödemek zorunda kalıyor.  Bizler yetkililerimizden sizler aracılığı ile sesimizin duyulmasını istiyoruz. Lütfen bizlere bu konuda yardımcı olsunlar.” İfadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …