Adıyaman’da, Alevi Vatandaşların Evlerinin Kapısı İşaretlendi

Adıyaman’da, alevi vatandaşların ikamet ettiği mahallede 13 evin kapısı, bir otomobil ile bir sokak lambası direği kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce işaretlenirken, mahalle sakinleri yaşanan olayda korkarak kendilerini sokağa attı.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Yeni Mahalle 1690 sokak içerisinde bulunan ve alevi kesiminin ikamet ettiği 13 evin kapısı, bir otomobil ile bir sokak lambası direği kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından keçeli kalemle çarpı işareti ile çizildi. Çarpı işareti ile işaretlenen evlerde bulunan ev sahipleri durumu fark edince olayı polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri inceleme ve araştırmalarda bulunurken, mahalle sakinleri korkudan kendilerini sokağa attı.

Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ise, olay yerine gelerek olay hakkında bilgiler edinip vatandaşlar ile bir süre olay hakkında konuşarak vatandaşa olayı gerçekleştiren şahıs ya da şahısların yakalanması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Polis ekipleri inceleme ve araştırma çalışmalarında bulunurken, evlerinin kapıları işaretlenen vatandaşlar, Adıyaman’da, hiçbir zaman mezhepler arasında ayrım kayırım yapılmadığı, bütün mezhep mensuplarının kardeş olduklarını, bu kardeşliği bozmak isteyen kişi yada kişilerin oyunlarının boşa çıkacağını ne olursa olsun sürekli birlik ve beraberlik içerisinde bulunulup hiçbir şekilde bu kardeşliğin bozulmayacağını ve bozamayacaklarını belirttiler.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir