Adıyaman’da Bedelli Askerlik 2. El Piyasasını Canlandırdı

Bedelli askerlik haberlerinin ardından Adıyaman’da  ikinci el piyasası canlandı.

Askerlik bedelini ödemek için para toplama telâşına düşen gençler, ellerinde ne varsa satılığa çıkarıyor. Cep telefonundan bilgisayara, motosikletten arabaya kadar her türlü mal satışa çıkmaya başladı.

BEDELLİ ASKERLİK TBMM’DE

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş TBMM’ye sunulan bedelli askerlik düzenlemesiyle ilgili açıklama yaptı. Mehmet Muş, “Teklifimizi Meclis Başkanlığımıza teslim etmiş bulunmaktayız. Teklif içerisinde bedelli askerlikle ilgili düzenleme bulunmaktadır. Basında da bazı detaylar yazıldı. Ben rakamları teyit etmek istiyorum. 31 Aralık 1993 öncesi doğanlar yararlanabileceklerdir. Bedel 15 bin lira, yaş olarak da 25” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulan bedelli askerlik düzenlemesi Adıyaman’da ikinci el  eşyaların piyasasını hareketlendirdi.

Konu ile açıklamalarda bulunan vatandaşlar; seçimden önce ve sonra gözümüz kulağımız televizyondaydı, hükümetimizden bu haberi bekliyorduk. Şimdi ise meclis yasasına sunuldu çok şükür beklenen açıklama yapıldı. Evet yaşımız geçti elimizde avucumuzda ne varsa satacağız mecbur bedelimizi ödeyip bedelli askerlik yapacağız.”

İsmini vermek istemeyen bir diğer vatandaş ise; ben bedelli askerlik konusunda devlet büyüklerimizin vermiş olduğu kararı doğru buluyorum. Bende şuan bedelli askerlik işlemleri için para biriktirmeye başladım. Bir arabam var satmayı düşünüyorum. Tekrar yenisi alabilirim, hem askerliği aradan bedelli olarak çıkarırsam evliğim için bir adım atmış olurum” ifadelerini kullandı.

Adıyaman’da esnaflık yapan Abuzer Polat ise açıklamalarında; “ seçim öncesine kadar Dolar’ın dalgalanmasından dolayı bir durgunluk yaşıyorduk. Vatandaşlar gelip vitrindeki telefonlara bakıp gidiyordu. Ama şimdi genelde gençler ellerinde bulunan cep telefonlarının piyasa fiyatını sorup, satma düşüncesine kadar geliyor yani bunda ben bedelli askerliğin payının olduğunu düşünüyorum. Vatan hepimizin vatanı vallahi şimdi tekrar gel deseler aynı imkanlar ölçüsünde gene gidip seve seve askerlik yaparım” ifadesini kullandı.  Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO Fuarını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO fuarını …