Adıyaman’da Eğitim Söyleşileri Başladı

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Adıyaman’da Eğitim Söyleşileri” adı altında öğretmen sohbetleri başladı.

Şehit Fazıl Gürs Ortaokulu salonunda ilki gerçekleştirilen “Adıyaman’da Eğitim Söyleşileri” kapsamında Prof. Dr. Aytaç Açıkalın tarafından “Öğretmen Sohbetleri” adı altında konferans verildi. Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, okul müdürleri ve öğretmenlere yönelik verilen seminerde, eğitimcilerin öğrencilere karşı tutum ve davranışları, öğrencilere örnek olunması, beslenme şekli, öğrenci ile diyalog gibi konular ile ilgili bilgiler paylaştı.

Açıkalın, bir insanın değerinin düşündüğü kadar olduğunu belirterek, farklı düşüncelerin önemsenmesi ve saygı duyulması gerektiğine işaret etti.

Programın açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “Prof. Dr. Aytaç Açıkalın hocamız buraya kadar gelerek bizleri onurlandırdı. Adıyaman’da eğitim söyleşileri yapmak istiyoruz. Adıyaman’da ilk söyleşiyi Aytaç Açıkalın hocamız ile yapacağız. Bu söyleşilerin devamı gelecek. Adıyaman’ın yaman öğrencileri için kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Ülkemizin üzerine oynanan oyunların farkındayız. Bizlerin üzerine planlar yapıyorlar. Bu planları bozmamız için akıllı nesiller yetiştirmeliyiz. Hepimiz bir ve beraber olarak, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştireceğiz. Türkiye’de Adıyaman’ın eğitiminin konuşulmasını sağlamak için bu tür etkinlikler yapıyoruz” dedi.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir