Adıyaman’da Görülmemiş Tablo

Adıyamanlıların sadece sinema filmlerinde izleyebildiği ve oldukça ilgi çeken tavşan ve güvercine niyet çektirme görüntüleri yıllar sonra gerçek oldu.

Uzun zamandır görmediğimiz tavşana niyet çektirme manzarası Adıyaman’da ilk defa yaşanmaya başlarken, vatandaşın 3 liralık yüksek fiyata rağmen niyet çektirmesi dikkatlerden kaçmadı. Eskisaray Caddesi üzerinde Biraralık İlköğretim Okulunun hemen önünde tezgahıyla duran niyet çektiren vatandaş, tavşanlarının sevilmesine de ses çıkarmadı. Kimi niyet çektirirken, kimileri de sevimli tavşanları sevmeyi yeğledi. “Neyse niyetin çeksin tavşanım” sedası ilk defa ve sinema filmlerinden sonra Adıyaman’da yeniden duyulmuş oldu.

Tavşana niyet çektiren vatandaşlardan Arzu Aşık, tavşana ya da güvercine niyet çektiren insanları sadece Türk filmlerinde gördüğünü belirterek, niyet edip tavşanın çektiği falın inanması zor ancak doru olduğunu söyledi.

Bir başka vatandaş Hasan Alkan ise 45 yaşında tavşana niyet çektireceğinin hiç aklına gelmediğini belirterek “Tavşana niyet çektireceğim hiç aklıma gelmezdi. Hep merak etmişimdir. Nihayet yaşadık. Güzel bir duydu tavsiye derdim ancak biraz pahallı” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir