Adıyaman’da Hayat Durma Noktasına Geldi

Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Adıyaman’da da elektrikler kesilirken hayat durma noktasına geldi.

İnternet erişiminde de sıkıntılar yaşandı. Son yapılan çalışmalarla birçok ilde hayat normale dönmeye başladı. Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi hayatı durma noktasına getirdi. Hastane ve işyerlerinde sıkıntılı durumlar yaşandı. Konuyla ilgili yetkililer henüz herhangi bir açıklama yapmazken, üst makamlardan gerekli açıklama geldi.

En üst düzeyde yapılan çalışmalarda elektirik kesintisinin sabotaj mı yoksa başka nedenlerden mi kaynaklandığının araştırıldığı bildirildi. Bu arada birçok ilde hayat normale dönmeye başladı. Bazı illerde metro ve tramvay seferleri normale dönmeye başladı. Hala elektrik kesintisinin sebebi araştırılıyor ve ne kadar süreceği bilinmiyor.

Teiaş’tan Açıklama

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan ilk açıklamada büyük hatlarda sıkıntı olduğu belirtilerek kesintinin nedeninin TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) tarafından araştırıldığı bildirildi.   Marmara bölgesinde, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Bursa, Kocaeli’nde elektrik kesintisi yaşandığı belirtildi. Kesintinin elektrik iletim sistemindeki bir sıkıntıdan kaynaklanmış olabileceği kaydedildi. Kesintisi olan iller arasında Adıyaman, Ankara, Trabzon, Aydın, Edirne, Muğla, Erzurum, Tekirdağ, Sinop, Antalya, İzmir, Bursa, Adana, Bitlis, Yozgat, Sivas, Kayseri, Çanakkale, Hatay, Denizli, Eskişehir, İzmit, Tunceli, Zonguldak, Elazığ, Bilecik ve Samsun olduğu belirtiliyor.

İstanbul’da elektrik kesintisi nedeniyle metro seferleri durdu. Yaşanan kesinti nedeniyle Taksim’de metro istasyonuna girişler kapatıldı. Dışarıda kalan vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Türkiye’ye genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle İstanbul’da ulaşım felç oldu. Elektrik kesintisi nedeniyle metro ve tramvay seferleri tamamen durdu.

Taksim’de metro seferleri yapılamayınca, istasyona girişler de kapatıldı. Metro istasyonu girişini güvenlik şeridi ile kapatan yetkililer, yolculara enerji kesintisi olduğunu söyledi. Zaman geçtikçe metro girişinde bekleyen vatandaşların sayısı da arttı. Bazı vatandaşların elektrik kesintisi nedeniyle tepki gösterdikleri görüldü.

Ankara’da Metro Seferleri Durdu

Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi Ankara’yı da etkiledi. Ankara’da metro seferleri durdu.

Metro istasyonlarına giren vatandaşlar, metronun çalışmadığını görünce otobüsleri kullanmak için yollara çıktı. Elektrik kesintisinin ne zaman giderileceği henüz bilinmiyor.

İzmir’de Elektrik Kesintisi Seferleri Vurdu

İzmir’de, şehrin büyük bir bölümünde elektrik kesintileri yaşanırken, kesintiler nedeniyle İZBAN ve metro seferleri yapılamıyor.

Edinilen bilgiye göre, saat 10.36 sıralarında, İzmir bölgesinde henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı elektrik kesintileri yaşandı. Kesintiler nedeniyle, şehir içi ulaşımın yükünü çeken metro ve İZBAN tren seferlerinin bazı bölgelerde yapılamadığı öğrenildi. Konuyla ilgili İZBAN tarafından yapılan açıklamada, “Metropol kentler başta olmak üzere ülkemizin büyük bölümünde saat 10.36’da yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle İZBAN’a ait seferler zorunlu ve geçici olarak hizmet dışı kaldı” denildi.

Öte yandan, elektrik kesintileri nedeniyle duraklarda da yoğunluk yaşandı. Yolcuların bir kısmının bekleyişi sürerken, enerji yeniden sağlanır sağlanmaz seferlerin başlayacağı bildirildi.

Trakya Elektriksiz Kaldı

Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisinden Trakya Bölgesi de etkilendi. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illeri ve ilçelerine elektrik verilemiyor.

Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’de saat 10.45 sıralarında elektrikler kesildi. Türkiye’nin bir çok ilinde yaşanan elektrik kesintisinin TEİAŞ kaynaklı olabileceği belirtilirken, ekiplerin harekete geçtiği bildirildi. Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş’den (TREDAŞ) yapılan açıklamada, kesinti nedeniyle vatandaşlardan çok sayıda başvuru alındığı kaydedildi.

Alo 186 Çağrı Merkezi’nde başvuru nedeniyle yoğunluğun yaşandığı ve merkezin kilitlenmiş durumda olduğu ifade edildi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir