Adıyaman’da Ki Doktor Sıkıntısı Başbakan’a İletildi  

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Adıyaman’da ki kadın doğum hastalıkları uzmanı ile ilgili yaşanan sıkıntıyı Başbakan Ahmet Davutoğlu’na iletti.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek-2 binasında (Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi) yaşanan doktor sıkıntısı Başbakan Ahmet Davutoğlu’na iletildi.

Adıyaman’da merkezde sadece 7 kadın doğum uzmanının görev yapması ve insanların doktor sırası almak için geceden sıraya girmesi, günlerce sıra alamamaları nedeniyle yaşanan sıkıntılar devam ederken, konu en üst makama iletildi.

Önceki gün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin milletvekilleri ile yaptığı toplantı yaptı. Toplantıya katılan Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, burada Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Adıyaman’da ki doktor sıkıntısı aktardı.

Daha sonra gerçekleştirilen il başkanları toplantısında ise Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na talimat vererek, Adıyaman’da doktor sorununun çözülmesini istedi.

Adnan Boynukara, Adıyaman halkının mağdur olmaması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, Başbakan Ahmet Davuoğlu’nun konuya duyarlı davranmasından dolayı şükranlarını illetti.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir