Adıyaman’da Korsan’ı Alt Etti!

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından rutin olarak devam eden kontrollerin ardından çevre illerin savaş açmak zorunda kaldığı “Korsan” Adıyaman’da kalmadı.

Gerek korsan kitap gerekse de korsan CD konusunda hummalı bir çalışma sergileyen Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, son zamanlarda internet kafelerin de önünü kesmiş durumda.

Adıyaman’daki internet kafe sahipleri de emniyetin rutin kontrollerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, özellikle gençlerin girilmesi ahlaki olmayan sitelere artık giriş yapmadıklarını söylüyorlar.

Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve özellikle de Diyarbakır gibi illerde neredeyse her köşe başında seyyar olarak satışa sunulan korsan CD ve kitapların Adıyaman’da olmayışı Adıyaman esnafını da sevindiren ayrı bir konu.

Orijinal kitap ve CD satışı yapan esnaflar başarılı çalışmalarından dolayı emniyet mensuplarına bu konuda teşekkür ederken, korsanın önüne geçilmesiyle birlikte işlerinde gözle görülür bir artış olduğunun altını çizdiler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir