Adıyaman’da Mursi’ye Verilen İdam Cezasının Onanmasına Tepki

Adıyaman’da, Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhummed Mursi’ye verilen idam cezasının onanması STK’lar tarafından protesto edildi.

Demokrasi Parkı önünde akşam saatlerinde toplanan 300 kişiden oluşan STK ve siyasi parti temsilcilerinde katıldığı grup tarafından, Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhummed Mursi’ye verilen idam cezasının onanması protesto edildi.

Kalabalık adına basın açıklamasını okuyan İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, “Mısır mahkemesinin hapishaneler baskını davasında darbe ile görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile arkadaşları ile birlikte olan daha önce aralarında bulunduğu daha önce görüş için dosyaları müftülüğe gönderline çok sayıda kişiye hukuksuz idam cezası verdi. Batılı güçlerden halkı Müslüman olan devletleri kukla yöneticileri tarafından finanse edilen cunta güçleri bununla yetinmeyip başta Muhammed Mursi olmak üzere binlerce Müslüman kardeşlerimizi zindanlara atmıştır. Verilen bu idam cezasını şiddetle kınıyoruz ve bunu kabul etmeyeceğimizi tüm dünyaya buradan ilan ediyoruz” dedi.

Yapılan açıklamanın ardından kalabalık, dua etti.

Toplanan kalabalık bir süre ‘Diren Mursi diren, Müslümanlar seninle’ şeklinde slogan attıktan sonra dağıldı.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir