Adıyaman’da Oryantiring Hakem Kursu Başarıyla Tamamlandı

 

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Oryantiring Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği Oryantiring Aday Hakem Kursu, uygulamalı eğitimin ardından sona erdi.

Aday hakemlere teorik bilgiler verildiği eğitimin ilk gününde Adıyaman Gençlik Merkezi toplantı salonunda  federasyonun işleyişi, hakemlik kategorileri, hakem olabilme şartları, Oyun kuralları ve kullanılan malzemeler hakkında teorik bilgiler verilirken kursun ikinci gün ise aday hakemlere Mahmut El Ensari Dağında  uygulamalı olarak her türlü arazide harita ve pusula yardımı ile koşarak hedef bulma oyunu eğitimi verildi.

40 kursiyerin katıldığı eğitimlerin başarıyla tamamlandığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, İlimizde ilk defa oryantiring hakem kursunun açıldığını ve bu spora olan ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

Bağcı;”Ortantiring sporu doğa ile iç içe olan bir spor dalı olması nedeniyle özelikle gençlerimiz tarafından ilgi duyulan ve sevilen bir spor dalıdır. Hakemler yetiştirerek, spor faaliyetlerinin geniş kitlelere yayılmasını ve artırılmasını hedefliyoruz. Ayrıca Kursa katılan arkadaşlarımıza ve kursun düzenlenmesinde emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Spor Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Sarıkaya, Adana Bölgesi Oryantiring Eğitmeni Harun Uz’a katkılarından dolayı Nemrut Heykeli verdi.

Haber: Mustafa POLAT

 

 

.

 

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir