Adıyaman’da Özel Hastanelere İlgi Az

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, kentte özel hastanelere başvuru oranının yüzde 7 olduğunu söyledi.

“Türkiye’de özel hastanelere başvuru oranı yüzde 19, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yüzde 37 iken, Adıyaman’da bu oran yüzde 7” olduğunu belirten Dr. Öz, Adıyaman’da yapımı planlanan 200 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin de yeterli olmadığını açıkladı.

Bu durumun hazırlanan bir raporlarla bakanlığa sunulduğunu ifade eden Öz şöyle devam etti:

“Böylece yapılacak olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin projesi 300 yataklı olarak revize edilmiştir. 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin hayata geçirilmesinin ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birbirlerinin entegrasyonu sağlanacaktır.

Böylelikle, ilimizde bulunmayan Riskli Gebelik Merkezi, Tüp Bebek Merkezi, Jinekoloji Yoğun Bakım Ünitesi, Sancı, Doğum, Loğusa Odası, Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi, Endoskopik retrograt kolanjiopankreatografi ünitesi gibi birçok özellikli birim ilimizde ilk kez açılarak halkımızın hizmetine sunulacaktır.”

Haber: Kazım Aydın

Bu Haberi Gördünmü!

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu Kuruldu

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu kuruldu. Adıyaman İl Temsilciliği açılışı gerçekleşti.   Türkiye genelinde meslek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir