Adıyaman’da Spor Projeleri Tanıtımı Gerçekleştirildi

Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliği kapsamında hazırlanan 5 adet sağlık, oyun, spor projesinin tanıtım programı gerçekleştirildi.

Organizasyon, Adıyaman Spor Lisesi’nde gerçekleştirildi. Hazırlanan projeler arasında ilki ‘Kariyer Buluşmaları’ oldu. Bu proje kapsamında Adıyaman merkezde bulunan 26 ortaöğretim kurumuna, 5 Mart -26 Mayıs tarihleri arasında, Adıyaman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda, 46 milli sporcu ve öğretim görevlisi nezaretinde olimpik spor branşlarının tanıtımı yapıldı.

‘Gün Sporla Aydın Projesi’ kapsamında da Adıyaman il ve ilçelerinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde, derse başlamadan önce 8- 10 dakika arası egzersiz yapılarak ders başı yapıldığı vurgulandı. Burada amacın, öğrencilere kahvaltı alışkanlığı kazandırarak, öğrencilerin güne zinde başlamalarını sağlamak olduğu kaydedildi.

DOLU DOLU PROJELER

‘Hayata Kulaç At Projesi’ ile de Adıyaman merkezde bulunan 12 taşra ilkokulunda, 4’üncü sınıflarda okuyan  öğrencilere yönelik, Adıyaman Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yüzme havuzlarında yüzme eğitimleri verildiği açıklandı. Projede amacın, maddi durumu iyi olmayan öğrencileri yüzme havuzu ile tanıştırıp yüzme öğrenmelerini sağlamak olduğu belirtildi. Geleneksel, unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını gün yüzüne çıkararak yeni nesillere taşınmasını sağlamak da projeler arasında yer aldı.

Son olarak ‘Spor Branşımı Seçiyorum Projesi’ ile 4’üncü ve 5’inci sınıf öğrencilerine yetenek seçimi testleri uygulayarak öğrencinin yetenekli olduğu ilgili spor branşına yönlendirmesini sağlamak amaçlandı.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir