Adıyaman’da Ücretli Park Uygulaması Başladı  

 

Adıyaman’da daha önceden uygulanan fakat daha sonra iptal edilen ücretli park uygulaması (Parkmetre) yeniden başladı.

Adıyaman’ın ana cadde ve sokaklarında uygulanmaya başlayan Parkmetre Uygulaması ile park sorununun bir nebze olsun önüne geçilmesi hedefleniyor. Adıyaman Belediyesi adına Yörem A.Ş firmasının yürüteceği ücretli park uygulamasında yaklaşık 50 kişi parkmetre görevlisi olarak çalışacak.

Parkın ilk 5 dakikasının ücretsiz, ilk bir saatin 1,5 TL, her saat diliminin ise 1 TL olduğu öğrenildi. Uygulamanın sabah saat 08:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında geçerli olacağı ifade edildi. Uygulama kapsamında abonelik sisteminin de olacağını belirten firma yetkilileri, şehir merkezindeki 15 ayrı noktada parkmetre uygulamasının olduğunu dile getirdiler.

Firma yetkilileri, “Adıyaman’da uzun yıllardan beri süren trafik sorununa kısa vadede çözüm bulmak amacıyla bu uygulamayı hizmete koymaya karar verdik. Parkmetre uygulamasının asıl amacı budur. Zaten belirlenen fiyatlarda bundan dolayı düşük tutulmuştur. Komşu illerimizden Gaziantep ve Şanlıurfa başta olmak üzere Besni ilçemizden bile daha ucuz fiyata uygulayacağımız parkmetre çalışmamız için 50’ye yakın personel istihdam edeceğiz. Bu personelleri belirledik ve eğitimlere tabi tuttuk. Bu personellerimiz aldıkları eğitimle hem trafiği düzene koyacaklar, hem de araçların güvenliğini sağlamış olacaklar. Bunların yanında Trafik Şube Müdürlüğü ile de sürekli koordinasyon sağlayarak, trafikte yaşanabilecek olası sorunu derhal Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplere bildirecekler. Ayrıca yine son model cihazlarla uygulanacak olan sistemimiz ile bilgiler direk Maliye’ye aktarılacak” diye konuştu.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Kadın muhtar adayları Genel Başkan Yardımcısı Taş ile bir araya geldi 

Adıyaman’da, kadın muhtar adayları, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş ile bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir