ADIYAMAN’DA VATANDAŞLARDAN YEREL SEÇİM BEKLENTİSİ

– Siyasi partilerin adaylarını açıklamasının ardından Adıyamanlı vatandaşlar, kentte trafik, ulaşım, kentsel dönüşüm ve imar sorunlarının çözülmesini istiyor

– Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat:  “Çevre illerde bile trafik sorunu yok denecek kadar az. Adıyaman’da halen köy statüsü yaşıyoruz. Çıkar ve keyfi uygulamalara dayanarak bazı hizmetler yapılmış”

– Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay:  “Kentin en önemli sorunların başında trafik ve ulaşım geliyor. Adıyaman’a sitelerin yapılması gerekiyor”

– MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım:  “Adıyaman’da kentsel dönüşüm hızlı bir şekilde yapılması gerekiyor. Çevre yollarının açılması lazım.Bunlar yapıldığı taktirde şehrin çehresi değişecektir”

Adıyaman’da yerel seçimlerin yaklaşması, siyasi partilerin adaylarını açıklamasıyla meydanlarda da seçim hareketliliği başladı.

Adıyaman’da seçmenlerin çoğunluğu, imar, alt yapı, kentsel dönüşüm, trafik, ulaşım sorunlarının olduğunu dile getiriyor.

Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, AK Parti Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç’ın aday gösterilmesinin isabetli bir karar olduğunu söyledi.

Aday Kılınç’ın bilgi birikimi ve eğitimiyle beraber ortak akıl yöntemiyle sorunların üstesinden geleceğini ifade eden Fırat, şöyle konuştu:

“Kılınç’ın Adıyaman’a güzel hizmetler sunacağına inanıyorum. Şu anda en basit sorunlardan biri trafik sorunudur. Kentte alt yapılması gerekiyor. Çevre illerde bile trafik sorunu yok denecek kadar az. Adıyaman’da halen köy statüsü yaşıyoruz. Çıkar ve keyfi uygulamalara dayanarak bazı hizmetler yapılmış. En önemli sorunlarından biri yine imar sorunudur. Ayrıca kentsel dönüşüm problemi de yaşanıyor. Adıyaman’da çarpık kentleşme var. Bu sorunların çözülmesi gerekiyor. Yeni aday Kılınç ile inşallah bu problemler son bulur diye umut ediyorum.”

– “Belediye başkanlarının ortak akılla hareket etmesi gerekiyor

Türkiye’de yerel yönetimler ile ilgili yeni bir sürecin başladığını ifade eden Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay ise Adıyaman’da en büyük beklentisinin Adıyaman’a hizmet edilmesi gerektiğini belirtti.

Adıyaman’ın hizmet konusunda geri kaldığını dile getiren Duranay, “Esnafla ilgili sorunların çözülmesini istiyoruz. Belediye başkanlarının ortak akılla hareket etmesi gerekiyor. Kentin en önemli sorunların başında trafik ve ulaşım geliyor. Adıyaman’a sitelerin yapılması gerekiyor. Özellikle belediyeden isteğimiz Toptancılar Gıda Sitesi’nin yapılmasıdır. İmar ve kentsel dönüşümde eksiklikler var. Bu eksikliklerin giderilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

–  “Yarım kalan projelerin tamamlanmasını bekliyoruz

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım ise Adıyaman’ın temel sorunları olduğunu bu sorunların başında belediyelerin sosyal projeler üretmesi gerektiğini ifade etti.

Kılınç’in iyi bir ekiple başarıyı yakalayacağını umut ettiğini dile getiren Yıldırım, “Adıyaman’da kentsel dönüşüm hızlı bir şekilde yapılması gerekiyor. Çevre yollarının açılması lazım. Bunlar yapıldığı taktirde şehrin çehresi değişecektir. Kongre merkezleri, Eğriçayı projesinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Yarım kalan projelerin tamamlanmasını bekliyoruz.” dedi.

Vatandaşlar Ömer Faruk Öner ise Adıyaman’ın en önemli sorunlarından birinin trafik olduğunu belirterek, “Süleyman Kılınç ile birlikte yeni dönemde bu sorunun halledileceğini umut ediyorum. Ayrıca Adıyaman’a piknik alanların olması gerekiyor.” diye konuştu.

  • Kentte esnaflık yapan Hamit Taştan da çevre illerin hizmet noktasında ileri seviyeye ulaştığını ama Adıyaman’ın gelişmediğini kaydetti.

Bu Haberi Gördünmü!

Avrupa şampiyonları Müdür Demirel’e bir araya geldi 

Avrupa Şampiyonu olan Besni Do-Kan Spor Kulübü sporcuları Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel’i …