Adıyaman’da Yılın Hekimleri Belirlendi

Adıyaman’da, yılın hekimleri seçilen doktorlar İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz ile birlikte Beştepe Millet Kongresinde ve Kültür Merkezinde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde ödüllendirildi.

81 İlden seçilen yılın hekimlerinin ve 81 ilin sağlık yöneticilerinin katılımı ile Beştepe Millet Kongresinde ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongreye Adıyaman’dan da Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Aile Hekimi Dr. Derya Çolak, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzm. Dr. Bünyamin Aydın katıldı.

Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Aile Hekimi Dr. Derya Çolak, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzm. Dr. Bünyamin Aydın, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın ellerinden yılın hekimleri belgesini aldı. Günün anlam ve önemine değinen İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, insanların sağlık ihtiyacının, bir sevgiye olan ihtiyaç gibi belki de en zayıf oldukları anlarda, yanlarında gördükleri sağlık çalışanları olduğunu vurguladı. Müdür Öz, “Çok fazla sorumluluklarımız var. Hassas duruşumuz, özverili davranışımız bizi belki de Rabbimin en kıymetli kıldığı insanlar grubuna sokmaktadır. Son yıllarda sağlık hizmetlerinin sunumu ve kalitesi noktasında önemli gelişmelere adım atılmıştır. Sağlık alanında yaşanan gelişmelerde tüm sağlık çalışanlarının katkısı oldukça büyüktür. Başta ödül ve teşekkür belgesi almaya hak kazanan hekimlerimiz olmak üzere, sevgiyle, merhametle, özveriyle şifa dağıtan fedakar sağlık çalışmalarımızın başarılarının devamını dilerim” cümlelerini kullandı.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …