Adıyaman’da Yunus Koca İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

 

Diyarbakır’da, eczanesinde düzenlenen silahlı saldırıda öldürülen eski AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları Başkanı 31 yaşındaki Yunus Koca için Adıyaman’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Koca için Adıyaman AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından öğle namazının ardından Yenipınar Cami’sinde gıyabi cenaze namazı kılındı ve dua edildi.

Kılınan gıyabi cenaze namazın ardından açıklamada bulunan Adıyaman Ak Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, dün Diyarbakır eski Gençlik Kolları Başkanı’nın işyerinde uğradığı saldırı sonucu şehit olduğunu söyledi.

AK Parti camiası ve Türkiye siyasetine baş sağlıyı dileyen Bilen, olayı yapanları şiddetle lanetlediğini ifade etti.

Bu cinayetlerin siyaset mecrasına taşınmış olmasını gözü dönmüşlük ve akıl tutulması olarak değerlendiren Bilen, “Hiçbir şekilde bunun izahı olamaz, hak arayışı olamaz. Kürtlerin hakkını savunuyorum iddiasında bulunan insanlar, Kürt çocuklarını katlediyorlar. Bu katli gerçekleştirenleri ve bu zihniyeti taşıyanları kınıyor, lanetliyorum. Siyaset mecrasında Kürtlerin hakkını savunma iddiasında bulunanlar, tüm imkan ve olanaklarına sahipken, hakkı müdafaa etme hakkı talep etme, siyaset icra etme ve gelecekle ilgili sözünü söyleme imkan ve olanaklarına sahipken, isyan hala devam ediyorsa, bu kabul edilebilir bir şey değil. Bu anlayışın, şiddetin, anlayışın, ne bireysel olarak vicdanlarda, nede Türkiye kamuoyunda kabul olmaz. Artık herkesin akli selim olması, kimse bundan kazançlı çıkmayacaktır.”dedi.

Adıyaman AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahman Genç ise konuşmasını şöyle konuştu:

“Ne güzel bahar gelecekti memleketime, Karadeniz Dağları’nda Horon tepecek, Cudi’de halaylar çekecektik beraber. Hayalet şehir Diyarbakır’da bütün kepenkler kapalı. Gökyüzünde helikopterler, caddelerde zırhlı güvenlik araçları var. İlçelerden insanlar göç ediyor. Ne için? Bu şehirde çocukların umudu yok. Annelerin yüreği ağzında. Babalar kara kara düşünüyor. Gençler yine anlamsız şekilde ölüyor. Mutlu musunuz? Bir tarafta teknesi batıp, kıyılara vuran çocuk yaşta mülteci bedenleri, bir tarafta bombalarla parçalanmış çocuk bedenleri. Bugünlerde vicdanı rahat uyuyan var mıdır? Hadi yüreğiniz yetiyorsa mezara Türklüğünüzü, Kürtlüğünüzü götürün. Kimse size ırkın ne diye sormayacak. Rabbin kim diye soracaklar efendi.”

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir