Adıyaman’daki İnşaat Firmaları Faiz Oranlarının İndirilmesinden Memnun

3 KÖK YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜL: “SEKTÖR CANLANIYOR”

Adıyaman’da inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden olan 3 Kök Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Gül, hükümetin konut kredi faizlerini düşürmesi ile sektörde ciddi bir hareketlenme yaşanacağını beklediklerini dile getirdi.

Hükümet tarafından alınan ekonomik tedbirler çerçevesinde konut kredi faizlerinin bazı bankalarda 0.98’e kadar düşürülmesi tüm ülkede olduğu gibi Adıyaman’da da memnuniyetle karşılandı.

Adıyaman’da inşaat sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan 3 Kök Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı H. Kerem Gül konu ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Yapılan faiz indiriminin piyasalara doping etkisi yapacağını savunan Gül, bu durumdan milyonlarca kişinin olumlu yönde etkileneceğini dile getirdi.

Faizlerin yüksek olmasından dolayı uzun zamandır sektörün durağan bir süreç yaşadığını da sözlerine ekleyen Gül şunları dile getirdi: “Maliyetin artmasıyla daralan sektörde konut kredisi faizlerinin de yüksek oluşu konut satışını olumsuz etkiliyordu. Hükümetimizin sektörü canlandırma adına yaptığı faiz indirimi ve konut satışlarındaki vergi indirimi hamlesi sadece konut satışını değil, sektöre tedarikçi en az 60 farklı iş kollarındaki esnafı da olumlu yönde etkileyip, piyasayı canlandıracaktır. İnşaat sektörü ekonominin lokomotif sektörlerinden birisidir. Sektörün rahatlaması doğal olarak piyasayı da canlandıracaktır.”

3 Kök Yapı olarak planladıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Gül, “Kahta ilçesinde son teknolojiyi kullanarak yaptığımız ve bayramdan sonra teslimini düşündüğümüz İstanbul Park projesinde bulunan akıllı dairelerimizi almayı düşünen müşterilerimiz için de bu faiz ve vergi indirimi büyük bir fırsattır. Sektörün iyileşmesi adına yapılan bu hamleden dolayı hükümetimize teşekkür ediyor, bu vesileyle yaklaştığımız Ramazan ayının başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …