“Adıyaman’daki Kardeşliği Kimse Bozamaz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Av. Bilal Doğan, önceki gün ikinci defa Türkiye gündemine oturan Karapınar olayı’ ile ilgili yaptığı açıklamada, şer güçlerin amaçlarına ulaşamayacağını söyledi.

Doğan, “Bugün ve yıllardır huzurun, barışın ve kardeşliğin kenti olan Adıyaman’ımızın Karapınar Mahallesi’nde bazı evlerin kapısına 2. defa çeşitli işaretler konulması, bölgemizde provokasyon amacıyla bir kardeş kavgasının çıkartılması niyetiyle yapıldıysa, bu çok büyük bir ayıptır. Çok Uzun zamandır barış ve kardeşlik içinde yaşayan ve 80 öncesi ülkemizin provokasyonlara ve manipülasyonlara çok daha açık olduğu yıllarda bile, bu tuzağa düşmeyen değerli hemşerilerimiz, bu haysiyetsizlerin hazırlamaya çalıştıkları oyunu bozacaklardır. Bütün hemşerilerimiz müsterih olsun. Ülkemize örnek olacak şekilde, Alevi’si-Sünni’si, Türk’ü-Kürt’ü hep beraber barış ve huzur içinde kardeşçe yaşayarak, fitne fesat yuvalarının çabalarını her zaman boşa çıkaran kardeşlerimiz bu tuzağa da düşmeyeceklerdir. Olayın çözülmesi için, güvenlik birimlerince çok detaylı çalışma yapılarak, en kısa sürede bu fitnecilerin tespit edilip açığa çıkarılacağına inancım tamdır. Bu konuda bizler milletvekilleri olarak güvenlik kuvvetlerine her türlü desteği vereceğiz. Ülkemizin en güzel örneği olan kentimizde, kardeşliğimizi lekeleyecek olayların yaşanmasına değerli hemşerilerimizin müsaade etmeyeceğinin bütün şer odaklarınca iyi bilinmesi gerekmektedir. Bu olay karşısında sağduyulu davranarak birlik ve beraberlik içerisinde davranıp huzur ve barış mesajları veren bütün hemşerilerime çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir