Adıyaman’dan Barcelona’ya Uzanan Yolculuk

Barcelonalı Futbolcu’nun Hedefinde Dünya Yıldızı Olmak Var

Adıyaman’dan 2 yıl önce İstanbul’da düzenlenen Barcelona alt yapısı seçmelerine katılan Kaan Sarımsakçı, seçildikten sonra İspanya’ya gitti.

Anne Ayşe Sarmısakçı’nın 3 oğlundan en küçüğü olan Kaan Sarmısakçı, İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona Futbol Kulübü tarafından 2015 yılında İstanbul’da düzenlenen alt yapı seçmelerine katıldı. Seçmeleri kazanan Kaan takımla sözleşme imzaladı. Barcelona’nın alt yapısında yetişen Kaan eğitimini de bu ülkede sürdürüyor. Tatil için memleketi Adıyaman’a gelen Sarımsakçı, tatilinde de amatör takımlarda futbolcu olan ağabeyleriyle antrenman yapıyor.

– RONALDO GİBİ OLMAK İSTİYORUM

Dünya yıldızı bir oyuncu olmayı hedeflediğini ifade eden Sarmısakçı, “Futbolu çok seviyorum. Ağabeylerim ile 4- 5 sene antrenmana gittim ve kendimi geliştirdim. Ağabeylerimin nasıl teknik yaptıklarını izledim. Şimdi Barcelona’dayım. Hocalarım orada bana iyi davranıyor. Ağabeylerimden daha iyi futbolcu olmak istiyorum. Ülkemi temsil etmek benim için gurur. İnşallah ay- yıldızlı formayı giyerek o formayı terletebilirim. Ronaldo gibi olmak isterim. Adam iyi, mükemmel tekniği var. Hızı var. Orada okuluma devam ediyorum. Hayalim profesyonel futbolcu olmak.” dedi.

– ANNELER ÇOCUKLARININ ARKASINDA OLSUN

Anne Ayşe Sarmısakçı ise, “Hocaları oğlumu çok seviyor. Oğlumu İspanya’da görmeye gittim. Güvenli ve disiplinli yer. Her annenin bu duyguyu yaşamasını isterim. Her anne böyle futbol seven çocukları varsa arkasında dursun. Oğlumun ay- yıldızlı formayı giysin istiyorum. Ronaldo’yu örnek alıyor; hangi saatte uyuyor, ne yiyor, hepsini taklit ediyor. Sağlığına dikkat eden bir çocuk. Oğlum için en iyisini diliyorum. Maddi anlam da oğluma destek olamıyorum” diye konuştu.

– KAAN, ÖRNEK ALINMALI

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Abdurrahim Aydın da mahallesinde sporcu çocukların çıkmasından memnun olduğunu belirtti.

Gençlerin ve çocukların Kaan’ı örnek almasını dileyen Aydın, “ Mahallemizde gençleri genelde bizlerde spora yönlendirmeye çalışıyoruz. Kaan’da mahallemizde oturan birisiydi. Ailesinde ağabeyleri de futbolcuydu. Şimdi maşallah Barcelona’da oynuyor. Allah başarılarının devamını dilesin.” açıklamasını yaptı.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir