Adıyaman’dan ‘Halep’e Yol Açın’ Yardım Kampanyası

Adıyaman’da Sivil toplum kuruluşları, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca düzenlenen ‘Halep’e Yol Açın’ kampanyasına kayıtsız kalmadı.

İnsanların açlıkla mücadele ettiği Suriye’nin Halep şehrinde yaşayanlar için Adıyaman’daki sivil toplum kuruluşları harekete geçti.

Kent genelinde çalışma başlatan STK yetkilileri,Aralık ayı sonuna kadar 20 tır dolusu yardım malzemesi toplayarak, kampanyaya destek vermeyi hedefliyor.

Sivil toplum kuruluşu platformu üyesi Fadıl Akkuş, Kentteki 45 STK’nın platform oluşturarak kampanya için bir araya geldik.

Adıyaman’dan ‘Halep’e Yol Açın’ kampanyası için çalışma başlattıklarını belirten Akkuş, ay sonunda un, kuru gıda, battaniye toplayarak Halep’e göndereceklerini söyledi.

Akkuş,konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Bombalamalar neticesinde Halep’teki insanların çoğu Türkiye sınırına yaklaştı. Bu bölgelerde bir izdiham yaşanıyor. Mevcut aşevlerinde stoklar tükendi. Bunları desteklemek adına zaman zaman böyle bir kampanya yapmak zorundayız. Bu savaş devam ettiği sürece bu yardımların da devam etmesi gerekiyor. Adıyaman’dan 20 tır yardımı Halep kentine göndermek istiyoruz. Özellikle kuru gıda olarak yardımları göndereceğiz. Adıyaman halkı kadirşinas bir yapıya sahiptir. Bir yerde bir zulüm varsa, insanlar mağdur ediliyorsa, insanların kaderine terk edilmediğini göstermek adına halkımız her zaman elini uzatmıştır. Kış şartlarında evinde oturan, ‘bana ne’ demeyen bir milletiz. Geçmişte böyleydi, şimdi de böyle olacak. Vatandaşın kampanyaya ilgisi yoğun. Biz inşallah hedefimize ulaşacağız.”

HABER: FATİH SEBZECİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir