“Adıyaman’ı Çok Daha İyi Yönetebilmek Mümkün”

Gazetemize Adıyaman Belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman’ın yerelde yeteri kadar yönetilmediğini söyledi.

Başkan Büyükaslan’ın Adıyaman’da birçok projeyi hayata geçiremediğini belirterek zehir zemberek açıklamalarda bulunan MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Dağtekin, gündem yaratacak sözler sarf etti.

“Yatırımcının önünü açmak gerekir”

“Adıyaman’ın ekonomisini yükseltmek için il dışından ilimize gelen yatırımcıların bir çalışma içerisinde olmaları bizleri gururlandırır” diyerek sözlerine başlayan MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Dağtekin, “Perre Antik Kent’in tanıtımı yapılırsa Nemrut Dağı’na gelen yerli ve yabancı turist sayısı kadar turist bu ören yerini ziyaret eder.“Malatya neden bizim tarihi mekanlarımızı alıyor?” diyeceğimize özellikle turizm noktasında yatırım yapmak isteyenlerin önünü açmak gerekir. Yerli ve il dışından ilimize gelerek yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımız elbette ki, yatırımlarını ilimize yapmalılar. Bu tür işler el birliğiyle hayat bulur. Bu tür kararlar sadece belediye başkanıyla değil, ilgili insanlarla karar verilir. Yatırımın eksisi olmaz. Bundan ötürü yatırımcının önünü açmak gerekir” şeklinde konuştu.

“Çevre illere baktığımızda bu tür parklar çok kısa bir süre içerisinde bitiriliyor”

Bir önceki belediye başkanı dönemindeki gündeme getirilen “Eğriçay Parkı” projesinin şehrin bir aynası olabilmesi gerekirken, Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ın bu projeyi rafa kaldırmasına tepki gösteren Başkan Mehmet Dağtekin, “Başkan Büyükaslan’ın görevi süresi içerisinde bu park bitmeliydi. Çevre illere baktığımızda bu tür parklar çok kısa bir süre içerisinde bitiriliyor. Bu projenin yanı sıra İl Özel İdaresi işbirliğiyle Abuzer Gaffari mesire alanı mutlaka bitirilmeliydi. Bu konuda çok ciddi bir eksik var. Atatürk Barajı’ndan istifade edilerek, mesire alanları yapılması gerekirken, mevcut yönetim bu projeyi de yapmadı. Kentin ana damarlarını açarak, trafik yoğunluğunu azaltacak, şehrin alt kısımlarından başlayarak bir çevre yolu yapılmalıydı. Gençlerin kültür etkinlikleri kapsamında sanatla, sportif faaliyetleriyle ilgilenmesi için her mahallede bir kültür evi yapılmalıydı. İlimizde yaşayan yaşlılarımızın her mahallede gidebilecekleri mekanlar oluşturulmalıydı? Şimdiye kadar yaşlılarla ilgili olarak ciddi projelerin yapılmaması büyük bir eksiklik. Kadınlar noktasında ekonomik ve sosyal projeler üretilmeliydi” diye konuşarak tepkisini dile getirdi.

“Adıyaman’ın bir otogarının olmayışı büyük bir eksiklik”

Mehmet Dağtekin, göreve geldiğinde şu projeleri hayata geçireceğini ifade etti;“Kesinlikle kadınsız bir dünya olmaz. Adıyaman bu konuda geri kalmıştır. Kadınlarla ilgili olarak çok ciddi projeler hayata geçireceğiz. Kadınlarla birlikte sosyal ve ekonomik projeler hayata geçireceğimiz gibi her mahallede çalışma yapacağız. Günümüzde halen Adıyaman’ın bir otogarının olmayışının konuşuluyor olması çok büyük bir eksikliktir. Bugün otogarın ötesinde Adıyaman’da tramvayın olması gerekirdi. Hedeflerimizi büyütüp, Karadağ’da devasal bir mesire alanı yapılmalıydı. Herkesin huzur bulacağı bir kentte Adıyaman’ı dönüşebiliriz. Ama bu huzuru yakalayabildik mi, yoksa yakalamadık mı onun kararını verecek, anketlerle tepkisini veya memnuniyetini ortaya koyabilecek olan Adıyamanlılardır. Necip Büyükaslan olmak üzere hepimiz AK Parti’den eşit oranda aday adayıyız. İnsanlarımızın belediye seçimlerinde fazla oranda müracaatta bulunmaları beni memnun eder. Bu şekilde güzel bir rekabet oluşur. Ayrıca Adıyaman’ı çok daha iyi yönetebilmek mümkün.”

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Ahmet Aydın’dan Besnili Öğrencilere Müjde

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Besni ilçesinin ÖSYM Sınav Merkezi olmasıyla ilgili karara verildiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir