Adıyaman’ı Dolu Vurdu

Adıyaman’da, akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur ve dolu hayatı olumsuz etkiledi.

Adıyaman ve bazı ilçelerde 10 dakika süren sağanak yağışın ardından dolu sonucu caddelerde yürüyen vatandaşlar zorluk yaşarken, araçlar ise trafikte ilerlemekte zorlandı.

Bazı vatandaşlar işyerlerine sığınırken, bazı vatandaşlar ise yağmur ve doludan kaçamadı.

KAHTA’DA DOLU YAĞIŞI ÇİFTÇİLERİ KORKUTTU

Kahta İlçesinde kısa süre etkili olan dolu yağışı çiftçileri korkuttu.

Kahta İlçe merkezi ve yakın köylerde etkili olan dolu yağışı kısa sürdü. Akşam saatlerinde başlayan dolu yağışı ilçe merkezi ile Arılı, Ortanca, Çıralık gibi ilçe merkezine yakın köylerde etkisini gösterdi.

Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, yaptığı açıklamada, “Dolunun tam zarar vereceği bir dönemdir. İlk yağdığı gibi devam etseydi, bağ ve bahçelere büyük zarar verirdi. Allah yüzümüze baktı, yağış kısa süre sonra durdu. Bu kısa sürede bize şu ana kadar gelen haberlere göre Arılı köyünde birkaç çiftçimiz dolu yağışından zarar gördü” dedi.

Çiftçilerden H. Yusuf Öztürk ise “Dolu yağışı başladığında çok korktuk. Fakat yağış kısa sürdü ve önemli bir hasar meydana gelmedi. Yağan dolu taneleri de iri olmadığı için bağ ve bahçelerimize ve ekinlerimize zarar vermedi” diye konuştu.

METEOROLOJİDEN SAĞANAK YAĞIŞ VE DON UYARISI

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından Adıyaman, Elazığ ve Malatya için sağanak yağış ile don uyarında bulunuldu.

Meteoroloji 13.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada,”Bölgemizde havanın Elazığ, Malatya ve Adıyaman çok bulutlu, yer yer etkili aralıklı sağanak yağışlı, Bingöl ve Tunceli çok bulutlu, yer yer etkili gök gürültülü sağanak yağışlı, yüksek kesimler kar, karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin edilmektedir” denildi.

Açıklamada hava sıcaklıklarının ise 1-2 derece düşeceği, Adıyaman’ın Çelikhan, Sincik ile Tut ilçeleri için hafif, yer yer orta şiddette zirai don riski olduğu belirtildi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir