“Adıyaman’ı her Zaman Oluğu Gibi Bugün de Destekleyeceğiz” Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Adıyaman’daydı

İlimizde bir takım incelemelerde bulunmak üzere gelen ve Sur Şehidi Selçuk Dost’un cenaze törenine katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Adıyaman, Besni ve Kahta Organize Sanayi Bölgelerini sırasıyla ziyaret etti.

Adıyaman Ak parti Milletvekilleri TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat ve Salih Fırat ile birlikte OSB yetkilileri ile bir araya gelen bakan Işık burada birtakım incelemelerde bulundu.

İlk önce Kahta Küçük Sanayi Sitesine gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, esnafı tek tek ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi. Bakan Fikri Işık zaman zaman esnaflarla oturarak bir süre sohbet etti.

Kahta İlçe Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Veysel Yelboğa, sanayi sitesi esnafının sorunlarının yer aldığı bir dosyayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve beraberindekiler Kahta Organize Sanayi Sitesi’ne geçti. Bakan Işık burada bir fabrikayı gezerek fabrika işçilerine kolay gelsin temennisinde bulunup fabrika işçileriyle bir süre sohbet etti. Fabrikaları gezen Bakan Işık, daha sonra bir fabrikanın toplantı salonunda iş adamları ve sanayicilerle bir araya gelerek burada toplantı düzenlendi. Basına kapalı olan toplantı sonrasında Bakan Işık ve beraberindekiler Adıyaman Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü binasının açılışını yapmak üzere Adıyaman’a gitti.

OSB çalışanları ve fabrika sahipleriyle bir araya gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu.

“Hendekle Çukur Kazmakla Bir Yere Varılmaz”

Bakan Işık, “Adıyaman, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ta da büyük bir gelişme var. Biz arzu ediyoruz ki bu gelişmeden Diyarbakır’da, Mardin’de diğer illerimiz de nasibini alsın. Bölge ekonomisiyle, dinamizmiyle, ihracatıyla, turizmiyle, doğal güzellikleriyle gündeme gelsin. Terörle, hendeklerle, çukurlarla değil üretimiyle, istihdamıyla, ihracatıyla gündeme gelsin istiyoruz. Bu noktada Adıyaman çok örnek bir ilimiz. Biz de Adıyaman’ı desteklemeye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir